CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Pierwszy panel dyskusyjny w ramach projektu z WSSE

Grafika wprowadzająca

IFM ecolink to pierwsza firma z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która przyjęła zaproszenie na panel dyskusyjny i zaoferowała miejsce praktyk dla studentów Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.

Na inaugurującym projekt spotkaniu 1 grudnia 2021 r., nasza obietnica, że praktyka się opłaca została dotrzymana.

Poszukiwany – student automatyki i robotyki do działu R&D. Niebawem poznamy szczęśliwca, który nie zwlekając, skorzystał z tej możliwości.

 

 

 

Wszyscy uczestnicy mieli okazję wnikliwie poznać firmę, jej procesy rekrutacyjne, historię, kulturę i strukturę oraz również benefity oferowane pracownikom. Zadbały o to w najmniejszym szczególe: pani Monika Ciborek- Sofińska - HR Manager Human Resources  oraz pani Anna Łężak – Human Resources Recruitment Specialist.

 

 

 

 

 

 

 

 

Absolwent Politechniki Opolskiej to idealny materiał na eksperta w ifm ecolink. Takim właśnie ekspertem jest Piotr Graca - Control Systems Engineer R&D, który jeszcze jako student skorzystał z dni otwartych w ifm ecolink i do dziś rozwija tam swoje skrzydła. Jeśli ekspert, to i wiedza przekazywana naszym studentom była na najwyższym poziomie. Uczestnicy panelu poznali charakter pracy w dziale R&D, tworzone produkty i używane w procesie projektowania narzędzia pracy.

 

 

 

Sarkazm to podobno forma wypowiedzi stosowana przez osoby o wyższym niż przeciętnie ilorazie inteligencji. Nic dziwnego, że jest efektem ubocznym w procesie powstawania nowego produktu. Proces ten podlewany dużą ilością kawy z dozą poczucia humoru, daje jego uczestnikom poczucie spełnienia i realny wpływ na kreowanie rzeczywistości. Tak właśnie w wielkim skrócie wygląda praca w R&D firmy ifm ecolink!

 

 

 

Jak na panel dyskusyjny przystało nie obyło się bez pytań ze strony studentów. Korzystając z okazji także ABK zaspokoiło swoją ciekawość ????

How much? I na to pytanie dostaliśmy odpowiedź, wiemy ile poczatkujący stażysta zarabia w firmie. Kwota imponująca, a atmosfera w firmie iście „akademicka”, biorąc pod uwagę fakt, że większość zespołu tworzą absolwenci naszej uczelni.

Nie dziwi nas, że tuż po panelu kilka osób,  „na partyzanta” przesłało swoje CV i dołączyło do rozmów rekrutacyjnych. 

Tak, jak wspominaliśmy - przy okazji zapraszania na panel, firma w przyszłym roku planuje uruchomić swój program płatnych praktyk i staży, dlatego wszystkie osoby zainteresowane mają realną szansę na „zaczepienie” się w ifm ecolink.

Dziękujemy ifm ecolink za te wszystkie możliwości! Pamiętajcie - zdobywanie doświadczenia zawodowego już w trakcie studiów to najlepsza droga do kariery. Bo praktyka się opłaca!

Bądźcie czujni i gotowi do kolejnego panelu - lada moment to Was poprosimy o CV.