CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Spotkania z biznesem

Przełącz się na praktyczne myślenie!

 

Wiemy, że praktyczna strona kształcenia ma dla Was duże znaczenie. Sygnalizujecie to w prowadzonych przez nas badaniach. Spełniając Wasze oczekiwania inaugurujemy „Spotkania z biznesem”.

 

 

Na początek zagościliśmy z nimi na Wydziale Ekonomii i Zarządzania (WEiZ – dziękujemy za gościnę i otwartość), w kolejnych semestrach odwiedziliśmy także inne wydziały i tam również sprowadzamy znaczące firmy z regionu :) Za nami również letnia edycja na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki (WIPiL - dziękujemy za serdeczne przyjęcie). Na początku stycznia ,,Spotkanie z biznesem'' odbyło się na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki (WEAII - dziękujemy za szeroko otwarte drzwi). Wiosną 2021 r. gościmy na Wydziale Mechanicznym (WM - dziękujemy za bieżące wsparcie).

 

Spotkania mają charakter warsztatowo-wyjazdowy, co oznacza, że student biorący udział w danym cyklu skorzysta z udziału w praktycznym warsztacie prowadzonym przez przedstawiciela firmy  oraz weźmie udział w wizycie studyjnej  w siedzibie przedsiębiorstwa.

 

Taka forma kontaktu z biznesem służy budowaniu pozytywnego wizerunku współpracujących z nami pracodawców, ale przede wszystkim daje Wam możliwość ciągłego doskonalenia, nie tylko w tradycyjnych formach i nie tylko poprzez zajęcia z wykładowcami akademickimi.

 

Poznajecie firmy z regionu „od środka”, poznajecie specyfikę ich działalności, a biorąc udział w warsztatach czerpiecie wiedzę od praktyków, czyli u źródła. Dużo łatwiej poruszać się po rynku pracy z solidną porcją praktycznej wiedzy.

 

Korzystajcie z naszej oferty, nigdy nie wiadomo czy bliskie spotkanie z firmą nie stanie się Waszą kartą przetargową w CV! Być może propozycję pracy otrzymacie tuż po warsztatach lub podczas wizyty studyjnej.

 

Wiosną 2021 r. gościmy na Wydziale Mechanicznym


Spotkania z biznesem nabierają tempa, do naszego grona dołączył już Wydział Mechaniczny. 


26.04.2021 r studenci wzornictwa przemysłowego spotkali się z przedstawicielami firmy International Automotive Components.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Numerical Methods in Advanced Automotive Engineering - state of the art, or still future"- to zagadnienie przybliżył słuchaczom pan Roman Pieczka, który na co dzień pracuje w biurze w Ebersbergu (Niemcy),  pełniąc funkcję managera CaX. W fabryce IAC w Opolu jest bezpośrednim przełożonym inżynierów pracujących w dziale R&D. 


Oczywiście Spotkania z biznesem dalej kontynuowane są w sieci i dla urozmaicenia, na samym początku, pani Małgorzata Brodziak – dział HR, porwała nas na wirtualną wycieczkę po firmie. Wystarczyło 9 minut, by zajrzeć w przysłowiowy każdy kąt i poczuć się jak u siebie w domu. Byliśmy świadkami procesu produkcyjnego i choć w malutkim stopniu poczuliśmy atmosferę firmy. Coś dla oka, ale i coś dla ucha, szczególnie dla ucha studentów tego kierunku, którzy z pewnością, wykorzystają wiedzę z zakresu wirtualnych sprawdzianów wytrzymałości produktu oraz metody elementów skończonych. Uczestnicy byli dociekliwi, chętnie zadawali i odpowiadali na pytania. 


Działy designerskie to perełki w zakładach produkcyjnych, to tam powstają nowe modele i produkty. Pracownicy tych działów to firmowi artyści, szanowani i pożądani w swoim miejscu pracy. IAC stawia na rozwój, ma duży potencjał i wiele nowych projektów. Do realizacji swoich wyzwań, poszukuje więc ciągle inżynierów. Rozbudowuje swój dział R&D, w którym z pewnością będzie miejsce dla absolwentów wzornictwa przemysłowego. Tymczasem osoby zainteresowane branżą automotive firma zaprasza na  praktyki w celu podszlifowania swoich umiejętności. Nic tylko korzystać, wszak perspektywa szeroka, a rozwój duży i zapowiedziany!

 


Dziękujemy firmie IAC za przyjęcie zaproszenia, za praktyczną wiedzę,  wirtualną gościnność w firmie, a przede wszystkim za miejsca pracy i praktyk dla naszych studentów i absolwentów. 


Podziękowania kierujemy także do pana prodziekana ds. dydaktyki dr inż. Jacka Wydrycha, za pomoc w organizacji spotkań na Wydziale Mechanicznym. Pracujemy już nad kolejnym warsztatem. 

 

 

 

 

Sprawdźcie co działo się podczas poprzednich edycji Spotkań z biznesem!