CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

PO-znaj rynek pracy

Grafika wprowadzająca

Dla Studenta:

Daj firmom i instytucjom zainteresowanym zatrudnieniem Ciebie 45 minut. Sprawdź, czym się zajmują, jak rekrutują i dowiedz się więcej o danej branży i aktualnych ofertach pracy. Bądź na bieżąco - PO-znaj rynek pracy.

 

Dla Pracodawcy:

PO-znaj rynek pracy to krótka forma i jedna z najlepszych okazji do zapoznania przyszłych absolwentów z branżą, strukturą firmy i aktualnymi naborami. Podczas 45-minutowego wykładu omawiane są głównie procesy rekrutacyjne i specyfika funkcjonowania danej branży. Cykl odbywa się dwa razy w roku i skierowany jest do ostatnich semestrów wszystkich kierunków, a więc osób żywo zainteresowanych poszukiwaniem pracy.

 

 

 

· PO-znaj rynek pracy odbywa się dwa razy w roku.

· Za nami już 20 edycji! 

· Odwiedziło nas 293 pracodawców!

· Odbyło się 345 spotkań z pracodawcami,

· ... co daje 15 525 minut, czyli ... 258 godzin!

 


 

Za nami XX edycja PO-znaj rynek pracy

 

 

Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości zmieniła nazwę na PO-znaj rynek pracy, to nazwa która najbardziej odpowiada charakterowi spotkań naszych absolwentów z przedstawicielami rynku pracy.

PO-znają nie tylko specyfikę danej branży, ale również zasady rekrutacji i co najważniejsze mogą aplikować od zaraz na aktualnie prowadzone nabory w firmach. 

To idealna propozycja dla przyszłych absolwentów, którzy za chwile wkroczą na rynek pracy, ale również dla firm, które na rynku pracy mają konkretne propozycje dla naszych studentów.

Po raz drugi po długiej przerwie studenci z firmami mieli okazję PO-znawać się osobiście, co cieszy nas niezmiernie.

Bezpośredni kontakt był okazją do zadawania wielu nurtujących pytań i zachęcał do rozmów w kuluarach.

 

Wirtualna skrzynia inżyniera, gdzie umieszczaliśmy wszystkie oferty naszych prelegentów,  prawie się nie domykała!

 

 

Cieszymy się, że nasi studenci są tak bardzo pożądani na rynku pracy!

 

Jesteśmy wdzięczni za każdą cenną wskazówkę dotyczącą warunków rekrutacji i informacji o firmie, którymi prelegenci z wielkim zaangażowaniem, dzielili się podczas wykładów.

 

05 kwietnia 2023 WEiZ PO-znał

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział Opole – pani Ewelina Roguła - naczelnik Wydziału Organizacji i Analiz, na nowo odkryła przed naszymi absolwentami szacowną z racji swojego wieku dobrze wszystkim znaną instytucję. Okazuje się, że ZUS to miejsce pracy dla wielu naszych specjalistów. Z racji tak dużej ilości działań poszukiwani są zarówno finansiści, ekonomiści ale również analitycy i informatycy. Jak aplikować, gdzie szukać ogłoszeń i jak się właściwie przygotować, te elementy też znalazły się w programie wystąpienia. ZUS docenia osoby chętne do nauki z potencjałem, doświadczenie to kwestia drugorzędna, można je zdobyć poprzez szkolenia, opiekę mentora i z biegiem przepracowanych lat.

 

SFD S.A. - pan Rafał Zakrzewski - Wiceprezes Zarządu, osobiście zapewniał, że analityczny umysł przyda się również w jego firmie. Suplementacja i zdrowe odżywianie to bardzo dynamicznie zmieniająca się branża. Trzeba myśleć analitycznie, żeby nadążyć za oczekiwaniami konsumentów. Zaprezentowany model marketingowo-sprzedażowy stosowany w firmie, poparty przykładami pokazał jak ten aspekt realizowany jest w praktyce. Działy: analityczny, marketingowy i E-commerce czekają na otwartych na wyzwania pracowników, gotowych na nową wiedzę i wewnętrzne doskonalenie się w firmie. Absolwenci WEiZ na pewno potrafią sprostać tym wymaganiom.

 

Ba Glass  Huta Jedlice– pani Joana Osorio – Dyrektor zakładu to żywy przykład, jak w ramach pracy w jednej firmie, można awansować na różne stanowiska i przejść przez spektrum doświadczeń i wyzwań zawodowych. Takie możliwości pracy w dodatku w środowisku międzynarodowym daje Ba Glass. Nie zdziwił więc fakt, że wykład był po angielsku, a prowadząca pochodzi z Portugalii. Jeśli nasi absolwenci zapragną posmakować zagranicznej przygody, z pomocą Futura Program mogą aplikować do różnych krajów i współtworzyć szklane opakowania dla wielu znanych marek. Do odważnych świat należy!

 

19 kwietnia 2023 WEAiI, WM, WIPiL i WBiA PO-znali

Lesaffre – pani Dorota KURASIAK-ROGACZ - Koordynator Administracji oraz Natalia Michalak – Specjalista ds. personalnych, wprowadziły słuchaczy w świat produktów firmy. Można było „poczęstować się” saszetkami drożdży i odżywek organicznych z których produkcji firma słynie. Szacunek, zaufanie, pokora, pasja i przedsiębiorczość to jej główne wartości. Jak aplikować, jaka jest struktura i jakie benefity, na te pytania też były odpowiedzi. Kto jest kreatywny może brać udział w wewnętrznym programie – „Piekarnia pomysłów” i na koniec prezentacja programu stażowego – „Jaskółki przyszłości”. Doskonały starter wiedzy o firmie dla naszych przyszłych absolwentów.

 

TitanX – pani Aleksandra Szpak- Dział HR, zaprezentowała fabrykę produkującą chłodnice do dużych pojazdów takich marek jak min. Volvo, Scania, Daimer, Mercedes czy Iveco, która w przeciągu dwóch lat będzie największą tego typu fabryką w Europie. W październiku tego roku ruszają nowobudowane kolejne dwie hale. Implementacja nowych procesów i produktów, nowe linie produkcyjne, a do tego szwedzka kultura pracy. Bezpieczeństwo - ekologiczny transport - zrównoważony rozwój - dobrostan pracowników i etyczne postępowanie to TitanX w pigułce. Firmowe DNA definiuje praca zespołowa, uczciwość, zwinność, odpowiedzialność i doskonałość, poprzez te wartości rekrutuje się również kandydatów.  Ścieżkę kariery na własnych przykładach przedstawili nasi studenci, taki pakiet poznawczy na wypasie.

 

Diehl – pan Łukasz Zborowski - Head of Corporate Industrial Engineering, pani Paulina Rosa- HR Business Partner i pan Paweł Skrobek – Project Manager Corporate Industrial Engineering zapewniali, że zgodnie z hasłem firmy „Przyszłość jest w twoich rękach”, można spokojnie planować karierę w ich placówce. Producent szeroko pojętego AGD dla takich marek jak Miele czy Whirpool, buduje i projektuje maszyny najlepszej klasy. Stawia na świeże umysły, które chcą się rozwijać i wdrażać inteligentne rozwiązania, aby osiągnąć główne cele, jakimi są: poprawa jakości i zwiększenie wydajności przy jednoczesnym obniżaniu kosztów. Wewnętrzny rozwój gwarantowany, do tego liczne benefity i informacje jak aplikować, no i oferty dedykowane dla naszych absolwentów. Owocne PO-znanie, trzeba przyznać!

 

 

26 kwietnia 2023 WWFiF PO-znał

 

Hotel Dębowe Wzgórze Jarnołtówek – pani Agnieszka Żurakowska - Dyrektor regionalna – podzieliła się ze słuchaczami cennymi wskazówkami z życia branży hotelarskiej. Jakie kompetencje powinien posiadać pracownik hotelu i jak branża poradziła sobie po pandemii, to główne zagadnienia wykładu. Kto się czuje w zawodzie, ten musi posiadać umiejętność asymilacji w różnych warunkach. Praca wymaga dyscypliny, ale też pokory, nie wszystko się udaje. Jednocześnie to duża przygoda, bo każdy dzień przynosi nowe wyzwania. Wiara w to co się robi i odrobina pasji tworzą specjalistów, a specjaliści są w cenie! Fizjoterapeuci mogą liczyć na szkolenia, bo firma stawia na osoby które chcą się rozwijać. Ponieważ pani Agnieszka jest również Dyrektorem Regionalnym Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, można było dopytać o drogę kariery i zadania izby. Jak PO-znawać to na całego!

 

Reha-Centrum Niemodlin – panie Agnieszka Ryniak – właścicielka i Aleksandra Bogon – fizjoterapeutka, obie absolwentki WWFiF PO, szczególnie gorąco i z sentymentem zapraszały naszych przyszłych fizjoterapeutów do współpracy.  Pracy w tym zawodzie nie brakuje, wciąż przybywa dzieci z wadami postawy, ale również klasycznych pacjentów ortopedycznych, a nawet sportowców. Można również zasilić zespół do rehabilitacji domowych lub kadrę integracyjnego żłobka rehabilitacyjnego, możliwości jest wiele, ważne żeby nie wypaść z obiegu i ciągle się szkolić, a szkolenia mogą być dofinansowywane. Elastyczne możliwości zatrudnienia, praca hybrydowa, możliwość konsultacji z lekarzami, wymiany doświadczeń  i metod oraz korzystanie z dorobku i wiedzy doświadczonej kadry, a to wszystko w otoczenia nowoczesnych wnętrz wyposażonych w najnowszy sprzęt. Od lipca dodatkowy oddział w Opolu. Poszukiwani – ludzie z pasją gotowi rozwijać to, czego nauczyli się na studiach. Pamiętajcie, czasem decyduje ten błysk w oku, który świadczy o waszym zaangażowaniu i powołaniu do zawodu.

 

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego – pan Grzegorz Lebioda – podpułkownik do tematu podszedł z humorem, ale jednocześnie z pełnym profesjonalizmem opowiedział o procesie rekrutacji i służbie w ABW.  Agencja poszukuje ludzi ambitnych, którzy muszą znać i śledzić zmiany w prawie. Gimnastyka umysłu to chleb powszedni w tej dziedzinie, informacje trzeba zbierać, chronić, przechowywać, a w razie potrzeby umieć je wykorzystać. Ambitny kandydat o usposobieniu patriotycznym, bardzo dobrze odnajdzie się w tej służbie, gdzie można rozwijać i pielęgnować własne talenty, a takim może być na przykład „smykałka” do języków obcych, czy doskonała sprawność fizyczna. Uczciwość, transparentność, poświecenie i  patriotyzm to cechy pożądane w tej branży. Całą wiedzę tajemna nabywa się w 3 letnim procesie wdrażania. Im sytuacja wokoło bardziej niebezpieczna, tym bardziej służba się rozrasta i potrzebuje świeżej krwi. Formularz wstępny można było wypełnić od ręki!

 

 

Kolejna edycja jesienią 2023, do zobaczenia!

 

Szczegółowy wykaz firm i tematów w kafelku "sprawdź poprzednie edycje".

  


 

Kliknij poniżej, aby sprawdzić, co działo się w poprzednich edycjach Akademii