Szkolenia firmy TURCK

Szkolenia specjalistyczne firmy TURCK – ruszają zapisy

Tych, których interesują rozwiązania chmurowe, programowanie FLC, czy technologie IO-Link informujemy, że znowu będzie szansa na poznanie tych zagadnień i to za darmo.  

Rusza kolejna edycja szkoleń proponowanych przez firmę TURCK,  jednego ze światowych liderów w dziedzinie automatyki przemysłowej, które rozwiązania stosowane są na całym świecie.

Zajęcia dedykowane są dla studentów Politechniki Opolskiej kierunków Automatyka i Robotyka oraz Mechatronika i dzięki uprzejmości firmy (którą zarządzają i w której pracują absolwenci naszej uczelni) są bezpłatne dla studentów i absolwentów naszej uczelni. Każdy uczestnik otrzyma ceniony na rynku pracy certyfikat uczestnictwa.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są poniżej.

 

 

Szkolenia specjalistyczne firmy TURCK dla studentów i absolwentów Politechniki Opolskiej
L.p.  Data* Godzina Zapisy Możliwa liczba uczestników
1 29.10.2019*

 

9.00 - 14.00

szkolenie zakończone 8
2 28.11.2019* szkolenie zakończone 8
3 17.12.2019* formularz zgłoszeniowy 8
4 21.01.2020* formularz zgłoszeniowy 8

 *  każda z wymienionych dat obejmuje ten sam zakres tematyczny; każdego dnia omawiane są te same 4 zagadnienia 

Ze zgłoszeniami nie warto zwlekać – na każdy z dni szkoleniowych obowiązuje limit miejsc. Zeszłoroczna edycja szkoleń cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem, a listy chętnych były pełne już pierwszego dnia zapisów.  

Rozwiązania firmy Turck zwiększają dostępność oraz wydajność systemów i stosowane są  w przemyśle samochodowym, transportowym, obróbczym, spożywczym, opakowań, a także chemicznym i farmaceutycznym.

 

Każdego dnia szkoleniowego między godziną 9.00  a 14.00 przedstawione zostaną 4 zagadnienia:

1.    Technologia IO-Link – wprowadzenie, następnie parametryzacja czujników w środowisku PACTware

System komunikacji IO-Link jest rozwiązaniem dla modułów I/O, który przeznaczony jest do współpracy z czujnikami oraz modułami. Technologia IO-LINK umożliwia szybką oraz intuicyjną zmianę parametrów za pomocą oprogramowania PACTware. Prosty i standardowy sposób okablowania, który znacząco redukuje ilość różnych interfejsów do czujników i elementów wykonawczych.  Spójna diagnostyka aż do poziomu czujników i elementów wykonawczych co umożliwia minimalizacje postojów podczas awarii. Oprogramowanie PACTware umożliwia parametryzacje czujników oraz elementów wykonawczych, za pomocą plików IODD, które pozwalają nam na szybki i intuicyjne zmienianie parametrów. Studenci zostaną przeszkoleni w zakresie zasady działania protokołu, możliwości praktycznego zastosowania. Zadaniem studentów będzie odpowiednia parametryzacja czujnika wykorzystującego technologię IO-Link w środowisku PACTware.

 2. Programowanie FLC – zapoznanie się z programowaniem w środowisku Argee, napisanie przez studentów prostego programu,

Moduły FLC można stosować jako samodzielny sterownik PLC. Rozwiązanie FLC jest możliwe dzięki ARGEE, jest to środowisko programistyczne obsługiwane w przeglądarce Internetowej. Nie ma konieczności instalowania dodatkowych środowisk programistycznych. Na spotkaniu zostaną przedstawione zasady programowania w środowisku Argee. Studenci dostaną różne moduły IO z zaimplementowaną funkcjonalnością FLC. Ich zadaniem będzie napisanie prostego programu, który spełni określone warunki.

 3.    Środowisko CodeSys – wprowadzenie do środowiska oraz stworzenie przez studentów prostego programu z wizualizacją na HMI

CODESYS to platforma oprogramowania zaprojektowana tak, aby spełniać różne wymagania nowoczesnych projektów automatyki przemysłowej. Umożliwia intuicyjne stworzenie wizualizacji, które może zostać zaimplementowane zarówno na WebVisu jaki i HMI. Środowisko wspiera języki zawarte w międzynarodowej normie IEC 61131-3. Studenci zostaną zapoznani z funkcjonalnością środowiska. Następnie będą mieli możliwość napisania aplikacji oraz wgrania jej na sterownik połączony z urządzeniami wykonawczymi.

 4.    Rozwiązania chmurowe firmy TURCK

Firma TURCK oferuje możliwość połączenia aplikacji do systemu chmurowego. Klient ma wtedy możliwość obserwowania wartości procesowych czujników w portalu TURCK Cloud przy pomocy stworzonych przez siebie dashboardów i wskaźników. Dostępne są również monity przekroczeń wysyłane za pomocą SMS lub maila. Podczas szkolenia studenci zostaną zapoznani z funkcjonalnością chmury oraz przykładem wyeksportowania i wizualizacji danych w portalu TURCK Cloud.

 

Serdecznie dziękujemy absolwentom Politechniki Opolskiej pracującym dla TURCK za chęć podzielenia się specyficzną wiedzą zdobytą poprzez intensywny dialog ze studentami.  

 

Informacje nt. miejsca szkolenia oraz wskazówki dojazdu znaleźć można tutaj:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

każdego dnia omawiane są te same 4 zagadnienia

Sonda

Aktualnie brak aktywnej sondy

Polecamy

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych
Dane techniczne zawarte na stronie www http://abk.po.opole.pl/ mają wyłacznie informacyjny charakter
i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1)

Projekt i wykonanie: