Saint Gobain

Kto czeka ten się doczeka - i tak 22 października 2019 r. rozpoczęliśmy na Wydziale Ekonomii i Zarządzania  „Spotkania z Biznesem”.

 

Inauguracyjne spotkanie uroczyście otworzyła prodziekan ds. współpracy i rozwoju WEiZ dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień.

W pierwszym spotkaniu z biznesem wzięli udział studenci ekonomii i zarządzania, którzy pod okiem Anny Cyranki, HR Business Partnera w firmie Saint-Gobain, szlifowali tajniki rekrutacji. Warsztat pn. "Zaawansowane metody rekrutacji -  Assessment center w praktyce" pokazał jak w rzeczywistości wyglądają asessmentowe sesje rekrutacyjne.

 

Warsztat składał się z dwóch części. W pierwszej studenci mieli okazję poczuć na własnej skórze jak przebiegają assesmentowe sesje rekrutacyjne. Rozwiązywali testy kompetencji i zadania podobne do tych, które w rzeczywistości dostają uczestnicy rekrutacji. Wcielali się w role ocenianych i oceniających, a towarzyszyły im przy tym podobne emocje, jak u kandydatów podczas prawdziwych rekrutacji.

 

Na wszystkie pytania związane z „assesmentem” w drugiej części odpowiadała Ania Cyranka – wieloletni pracownik działu HR.  Na warsztat wzięto wady i zalety takich sesji, zarówno dla organizatorów, jak i biorących w nich udział, a także ich przebieg oraz koszyk najczęściej pojawiających się zadań.

 

 

 

 „To doświadczenie, z którym w przyszłości mogę mieć do czynienia”; „Cieszę się że mogłem/am zobaczyć, jak to wygląda w praktyce” - to najczęstsze opinie osób biorących udział w warsztacie.

 

Warsztat to tylko połowa cyklu – Saint-Gobain zaprasza studentów do siebie. Pani Ania opowiedziała czym się zajmuje Zakład Vetrotech w Namysłowie, a szczegółów dowiemy się na miejscu!  Udział w wizycie studyjnej to porcja praktycznej wiedzy „na  żywo”, wystarczyło wpisać się na listę i podać numer buta –  zupełnie jak w bajce o kopciuszku!

 

Akademickie Biuro Karier bardzo dziękuje firmie Saint-Gobain za  chęć podzielenia się praktyczną wiedzą z naszymi studentami i możliwość  wizyty w firmie. A Wydziałowi Ekonomii i Zarządzania dziękujemy za zaproszenie nas do swojego pięknego budynku oraz mocne wsparcie techniczne i merytoryczne.

 

 Już nie możemy się doczekać wizyty studyjnej. Do zobaczenia 5 listopada w Saint - Gobain!

 

Sonda

Aktualnie brak aktywnej sondy

Polecamy

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych
Dane techniczne zawarte na stronie www http://abk.po.opole.pl/ mają wyłacznie informacyjny charakter
i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1)

Projekt i wykonanie: