CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A1 A2 A3 A4

Czy ktoś powiedział szkolenia? Wiosenna edycja BazaRu

Grafika wprowadzająca

Czy ktoś powiedział szkolenia?

 

Powiedział, powiedział. Powtórzył nawet kilkakrotnie, bo to kolejna już edycja szkoleń dostępnych zupełnie za darmo dla studentów i absolwentów Politechniki Opolskiej, którzy są świadomi, że wiedzę trzeba przez całe życie uzupełniać i odświeżać.

 

Wiosenna odsłona cyklu BazaR – Baza Rozwojowa Politechniki Opolskiej odbędzie się w całości zdalnie. Tym razem bierzemy na warsztat kadry i płace, 5S i Problem SolvingDrupal, doskonalenie procesu, rozwiązania chmurowe czy IO-Link.   

 

Architekci będą uczyć się przygotowania profesjonalnego portfolio pod okiem praktyka prowadzącego pracownię architektoniczną. Z kolei osoby, które planują karierę w branży fitness mogą razem z nami przyjrzeć się pracy trenera personalnego. Pojawi się także temat dla tych, którzy planują własną działalność gospodarczą i ekspansję na rynek niemiecki.

 

 

Nie zapominamy również o umiejętnościach miękkich. Bez ich szlifowania nawet najlepszy inżynier nie będzie skuteczny w tym, co robi. Tym razem na warsztat bierzemy wystąpienia publiczne, negocjacje oraz budowanie trwałych relacji biznesowych.

 

Partnerom tej edycji: A+D  RETAIL STORE DESIGN, Black Cat Company, DANONE, German Poland Bridge Group, Matt Wojcik Mental & Physical Support, Polaris, Smartbees, Stowarzyszeniu Księgowych Oddział  w Opolu oraz TURCK i ogromnie dziękujemy za chęć dzielenia się wiedzą swoich specjalistów.

 

 

 

 

 

Zapisz się i łap wiosenne okazje! 

 

Warto dołączyć do wydarzenia i być na bieżąco – kolejne szkolenia pojawiają się na bieżaco. 


https://abk.po.opole.pl/media/portal/aktualnosc/turck.jpg

Data i godzina: UWAGA NOWY TERMIN! 17.05.2021; godz. 16.00 -19.00

Firma: TURCK

Temat: Rozwiązania chmurowe

Obszar tematyczny: automatyka i robotyka, mechatronika

Opis: Podczas spotkania omówiona zostanie pełna funkcjonalność Turck Cloud oraz możliwości i przykłady zastosowań w przemyśle. Prezentacja zostanie oparta o istniejącą aplikację. Przedstawiona zostanie część działająca na sterowniku PLC oraz pełna konfiguracja po stronie chmury.

Prowadzący: Andreas Kowol, Application Engineer w TURCK. Od prawie 3 lat jego głównym zadaniem jest programowanie sterowników PLC, które zarządzają różnymi aplikacjami u klientów. Absolwent kierunku Elektrotechnika na Politechnice Opolskiej. Obecnie uczestnik szkoły doktorskiej w dyscyplinie Automatyka, Elektrotechnika i Informatyka. 

 

 

SZKOLENIA, KTÓRE JUŻ SIĘ ODBYŁY

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Data i godzina: 23.03.2021; godz. 10.00-11.30

Firma: DANONE

Temat: Produkcja - Damaway, jak doskonalimy procesy w DANONIE

Obszar tematyczny: produkcja

Opis: W kolejności omówione będą takie zagadnienia jak: 

  1. Ścieżka rozwoju w grupie Danone
  2. Jaka jest rola kierownika produkcji i kierownika ds. produktywności
  3. W jaki sposób grupa Danone stosuje techniki Lean Management (DAMAWAY)
  4. Metody Lean a Digital 4.0 - czy można to łączyć
  5. Praktyczne przykłady wykorzystania leanu do rozwiązywania prawdziwych biznesowych wyzwań.

Prowadzący: Magdalena Kossakowska-Shreiner oraz Krzysztof Bałon, kierownicy produkcji i kierownicy produktywności; food lovers; ciągle doskonalenie procesów.


Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Data i godzina: 24.03.2021; godz. 10.00-11.30

Firma: DANONE

Temat: Sprzedaż - Negocjacje, jak to ogarnąć?

Obszar tematyczny: umiejętności miękkie

Opis: Podczas spotkania dowiemy się jak skutecznie negocjować. Zostaniemy przeprowadzeni przez proces negocjacji od fazy przygotowania przez fazę prowadzenia, aż do zamknięcia. Prowadzący przedstawi przykłady z życia biznesowego i prywatnego.

Prowadzący: Sebastian Klimsiak, manager zespołu sprzedaży. Dba o to, aby każdy z konsumentów mógł dostać/spróbować produktów Danone.


CYKL TEMATYCZNY DOT. DRUPAL

https://abk.po.opole.pl/media/portal/BazaR/smartbees.png

Data i godzina: 25.03.2021; godz. 12.00

Firma: Smartbees

Temat: 1. Instalacja Drupala

Obszar tematyczny: IT

 

https://abk.po.opole.pl/media/portal/BazaR/smartbees.png

Data i godzina: 08.04.2021; godz. 12.00

Firma: Smartbees

Temat: 2. Piszemy kod - moduł do Drupala

Obszar tematyczny: IT

 

https://abk.po.opole.pl/media/portal/BazaR/smartbees.png

Data i godzina: 22.04.2021 r., godz. 12.00

Firma: Smartbees

Temat: 3. Dodajemy Vue - tworzymy aplikację

Obszar tematyczny: IT

Opis cyklu: Warsztaty techniczne dotyczące Drupal, które pozwolą Ci poznać specyfikę systemu, jego zalety, mechanizmy działania, a także technologie wykorzystywane w CMS/CMF Drupal. Kontynuacja cyklu firmy Smartbees rozpoczętego w styczniu 2021 r. W trakcie warsztatów każdy uczestnik będzie samodzielnie przeprowadzał instalację, bazując na najlepszych praktykach przekazanych przez Smartbees. Warsztaty dedykowane są początkującym programistom, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę z zakresu Drupala i postawić pierwsze kroki w profesjonalnym programowaniu.


Data i godzina: 08.04.2021; godz. 13.00-16.00

Firma: German Poland Bridge Group

Temat: Klasyczne błędy popełniane na rynku niemieckim

Obszar tematyczny: działalność gospodarcza

Opis: Jeśli planujesz, by Twoja przyszła firma działała na rynku niemieckim, posłuchaj jak nie popełniać kosztownych błędów. Na przykładach z życia wziętych dowiedz się jakich działań należy unikać. Ustrzeżesz się przed błędami, które zdarzyły się innym przedsiębiorcom i zadbasz o to, aby Twoja firma rozwijała się prężnie, bez zbędnych wpadek i nietrafionych decyzji.

Prowadzący: Rafael ChurawskiEkspert w zakresie rynku niemieckiego specjalizujący się w polskim i niemieckim prawie cywilnym i gospodarczym, w tym: internacjonalizacji, prawie bilansowym i prawie spółek. Pasjonuje się międzynarodowymi zagadnieniami biznesowymi i prawnymi.


https://abk.po.opole.pl/media/portal/aktualnosc/turck.jpg

Data i godzina: 13.04.2021; godz. 16.00 -19.00

Firma: TURCK

Temat: IO-Link – teoretycznie w dwóch częściach

Obszar tematyczny: automatyka i robotyka, mechatronika

Opis:  Szkolenie obejmie zagadnienia ogólne, podstawy działania protokołu oraz informacje o dokumentacji technicznej urządzeń korzystających z tej technologii. Dowiemy się gdzie IO-Link jest wykorzystywany i jaką przewagę daje IO-Link w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Omówiona zostanie komunikacja (warstwa fizyczna i software’owa), dane procesowe zwracane i wysyłane od urządzenia oraz parametryzacja urządzeń IO-Link – pliki IODD.

Prowadzący: Andreas Kowol, Application Engineer w TURCK. Od prawie 3 lat jego głównym zadaniem jest programowanie sterowników PLC, które zarządzają różnymi aplikacjami u klientów. Absolwent kierunku Elektrotechnika na Politechnice Opolskiej. Obecnie uczestnik szkoły doktorskiej w dyscyplinie Automatyka, Elektrotechnika i Informatyka. 


https://abk.po.opole.pl/media/portal/BazaR/Nowe_logo_Black_Cat_1_.png

Data i godzina: 14.04.2021; godz. 13.30

Firma: Iwona Caputa, Black Cat Company

Temat:  Na scenie online i offline, czyli o kulisach wystąpień publicznych

Obszar tematyczny: umiejętności miękkie

Opis: Jeśli myślisz, że wystąpienia publiczne i trema z nimi związana dotyczą wyłącznie aktorów i prezenterów telewizyjnych to jesteś w wielkim błędzie. Będąc na studiach możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, ile małych i większych wystąpień może Cię czekać w trakcie dnia pracy. Bez względu na to, czy jesteś księgowym, informatykiem czy kierownikiem budowy, od Twojego opanowania może zależeć przebieg miliona spotkań, które czekają Cię w życiu zawodowym. Do każdego takiego wystąpienia można się odpowiednio przygotować, by zniwelować stres z nim związany i zyskać pewność, że każde ze spotkań podsumujesz hasłem „Dokładnie tak to miało wyglądać”.     

Prowadzący: Iwona Caputa, inspiruje ludzi i firmy do podążania własną ścieżką. Wspiera w budowaniu silnych i konkurencyjnych marek  w oparciu o autentyczność, wartości i indywidualne potrzeby moich klientów. Szkoli i prowadzi warsztaty z kilku dziedzin: budowanie marki, budowania marki pracodawcy, sztuki komunikacji, budowania wizerunku i autoprezentacji. Jej archetyp, to Buntownik. Jak kot chodzi własnymi ścieżkami, poszukując innowacyjnych rozwiązań i patrząc na świat z innej perspektywy. Jest kreatywną indywidualnością. Potwierdzą to osoby, z którymi współpracowała: właściciele firm, instytucje otoczenia biznesu, organizacje i klienci indywidualni.


Data i godzina: 16.04.2021; godz. 12.00 - 13.30

Firma: Polaris

Temat: 5S i Problem Solving, czyli jak skutecznie zapobiegać i leczyć

Obszar tematyczny: produkcja  

Opis: Dawka wiedzy w pigułce… a konkretnie:

  • Co to jest 5S w teorii i praktyce?
  • Jak dzięki 5S zapobiegać pojawiającym się problemom?
  • Problem solving – na czym polega?
  • Dlaczego problemy powracają jak bumerang – czyli jak skutecznie przeprowadzić Problem Solving?
  • Zapobiegaj zawsze, lecz jeśli to konieczne!

Lean jest Dla Wszystkich! Zdobądź wiedzę i działaj!

Prowadzący: Anna Grobelna, Lean Specialist w Polaris, teoretyk i praktyk. 


Data i godzina: 20.04.2021; godz. 16.15-18.15

Firma: A+D RETAIL STORE DESIGN 

Temat: Jak zdobyć wymarzoną pracę w pracowni architektonicznej?

Obszar tematyczny: architektura

Opis: Właściciel warszawskiego biura architektonicznego opowie jak prowadzi się rekrutacje w branży architektów i poradzi jak skutecznie się do nich przygotować. Opowie o programach i trikach pozwalających przygotować „skuteczne” portfolio, które przybliży wejście do procesów rekrutacyjne i ich skuteczną finalizację. Będzie także o indywidualnej ścieżce rozwoju, pożądanych stanowiskach, selekcji pracodawców oraz aktywnych i pasywnych sposobach dotarcia do nich. W końcowej części prowadzący odpowie na nurtujące przyszłych architektów pytania związane z rekrutacjami w branży.  

Prowadzący: Dariusz Gocławski, właściciel Pracowni A+D Retail Store Design, która specjalizuje się w tworzeniu miejsc komercyjnych (restauracji, klubów, sklepów i biur). Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Projektantów Wnętrz, skupiającego profesjonalistów działających zgodnie z etyką zawodu projektanta wnętrz i chcących się rozwijać. Pracował dla koncernów z Japonii, USA i Belgii. Tworzył wnętrza m.in. dla Plus, T-Mobile, Motivi, Mango, Adidas, Nike, Puma, PGNiG, PSG, PZU Zdrowie, PZU Życie, Tommy Hilfiger, KappAhl, Deni Cler, Joanna Klimas, Levi’s, Wrangler, Lee, Lee Cooper, Wittchen oraz dziesiątki sklepów butików i showroomów w całej Polsce.


https://abk.po.opole.pl/media/portal/BazaR/Nowe_logo_Black_Cat_1_.png

Data i godzina: 21.04.2021; godz. 18.00 - 19.30

Firma: Iwona Caputa, Black Cat Company

Temat:  Inżynier do zadań specjalnych, czyli jak budować trwałe relacje osobiste i biznesowe

Obszar tematyczny: umiejętności miękkie

Opis: Nie jest sztuką zrealizować z sukcesem jeden projekt. Jednorazowe zlecenie nie pociągnie za sobą kolejnych, jeśli nie będziemy umieli na bazie pierwszych kontaktów zbudować trwałych relacji. Budowanie zaufania to proces, a trwała relacja to skarb, który pielęgnowany pozwoli zyskać kolejne kontrakty. Nie chcesz wciąż nerwowo zabiegać o jednorazowe „strzały” i spokojniej patrzeć w przyszłość? Naucz się budować zaufanie klientów i partnerów. Daje to stabilizację i dotyczy zarówno biznesu, jak i życia codziennego. 

Prowadzący: Iwona Caputa, inspiruje ludzi i firmy do podążania własną ścieżką. Wspiera w budowaniu silnych i konkurencyjnych marek  w oparciu o autentyczność, wartości i indywidualne potrzeby moich klientów. Szkoli i prowadzi warsztaty z kilku dziedzin: budowanie marki, budowania marki pracodawcy, sztuki komunikacji, budowania wizerunku i autoprezentacji. Jej archetyp, to Buntownik. Jak kot chodzi własnymi ścieżkami, poszukując innowacyjnych rozwiązań i patrząc na świat z innej perspektywy. Jest kreatywną indywidualnością. Potwierdzą to osoby, z którymi współpracowała: właściciele firm, instytucje otoczenia biznesu, organizacje i klienci indywidualni.


Data i godzina: 22.04.2021; godz. 12.00-15.00

Instytucja: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Opolu

Temat: Wstęp do kadr i płac - naliczanie wynagrodzeń w standardzie

Obszar tematyczny: kadry i płace

Prowadzący: Małgorzata Ziorko-Mazur - swoje kwalifikacje oraz praktykę zawodową w obszarze  kadr i rozliczania wynagrodzeń zdobywała pracując dla podmiotów gospodarczych w różnych branżach i o zróżnicowanym profilu działalności, w których złożoność procesów dostarczała bezcennych doświadczeń. Aktualnie sprawuje nadzór na procesami kadrowo-płacowymi w dużej międzynarodowej firmie z branży produkcja. Zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystuje w prowadzonych od kilku lat szkoleniach z zakresu prawa pracy, kadr, wynagrodzeń i rozliczeń z ZUS-em.


Data i godzina: 22.04.2021; godz. 12.00-13.30

Firma: Matt Wojcik Mental & Physical Support 

Temat: Trener Personalny – Kariera i rozwój na przykładzie polskiej i niemieckiej branży Fitness & Wellness

Obszar tematyczny: wychowanie fizyczne 

Opis:  Jak skutecznie poprowadzić swoja karierę trenerska po zakończeniu studiów? Na co zwrócić uwagę biorąc pod uwagę aktualne trendy branży. Praca trenera w czasie pandemii i po pandemii covid-19. Czy warto rozwijać się jako trener za granicą? Prowadzący przedstawi gotowe do wykorzystania praktyczne przykłady, które pozwolą czuć się pewnym w zawodzie trenera personalnego.

Prowadzący: Mateusz Wójcikwłaściciel Matt Wojcik Mental & Physical Support oraz Fitness Business Beratung. Licencjonowany Sportmentaltrainer oraz Trener Personalny. Ekspert Promocji Zdrowia i Edukacji Zdrowotnej. W branży sportowej od 2004 roku, od 2014 również na rynku niemieckim. Jako trener oraz menadżer związany w latach 2014-2020 z siecią klubów B-FiT w Niemczech. Jako prelegent – prowadzi szkolenia i wykłady z obszarów skuteczności osobistej oraz siły mentalnej skierowane do profesjonalnych zawodników jak i przyszłych trenerów. Jako doradca – analizuje jakość oraz umiejętność budowania relacji i rozwoju w sferze emocjonalnej pracowników kadry średniego i wyższego szczebla.

 


https://abk.po.opole.pl/media/portal/aktualnosc/turck.jpg

Data i godzina: 22.04.2021; godz. 16.00 -19.00

Firma: TURCK

Temat: IO-Link – praktycznie o protokole i przykładach zastosowania

Obszar tematyczny: automatyka i robotyka, mechatronika

Opis:  Szkolenie skierowane do osób bardziej dociekliwych, zawierające więcej szczegółów o protokole IO-Link i oparte na przykładach z zastosowaniem urządzeń.  Omówione będzie środowisko PACTware – stworzenie projektu, odczyt danych procesowych oraz parametryzacja urządzeń; manipulacja urządzeniem IO-Link za pomocą wysyłania danych procesowych przy pomocy mastera IO-Link i webservera oraz odczyt danych procesowych i parametryzacja urządzenia IO-Link za pomocą sterownika PLC.

Prowadzący: Andreas Kowol, Application Engineer w TURCK. Od prawie 3 lat jego głównym zadaniem jest programowanie sterowników PLC, które zarządzają różnymi aplikacjami u klientów. Absolwent kierunku Elektrotechnika na Politechnice Opolskiej. Obecnie uczestnik szkoły doktorskiej w dyscyplinie Automatyka, Elektrotechnika i Informatyka. 

 

 

Wszelkie pytania dot. cyklu prosimy kierować na adres: szkolenia.abk@po.edu.pl lub pod numer 77/449-81-34.

 

 

BazaR – Baza Rozwojowa Politechniki Opolskiej zawiera propozycje szkoleń specjalistycznych i warsztatów dla studentów i absolwentów Politechniki Opolskiej. BazaR  tworzą z nami Pracodawcy, którzy chcą dzielić się wiedzą i rozwiązaniami, by świadomie kształtować swoją przyszłą kadrę, jeszcze zanim zacznie szukać ofert pracy. 

 

Zainteresowane współpracą firmy zapraszamy do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej.

 

 

Kliknij poniżej jeśli chcesz sprawdzić, co działo się w poprzednich edycjach: