Oferta dla Pracodawców

Pracodawco skorzystaj z możliwości współpracy :

 

Publikacja ogłoszeń na stronie abk.po.edu.pl

Nasza strona internetowa pozwala Państwu na logowanie się i samodzielne dodawanie ofert, widocznych dla zalogowanych użytkowników (usługa bezpłatna). 

Wystarczy zalogować się na stronę: abk.po.edu.pl (zakładka po prawej stronie „Zaloguj się” --> „Zarejestruj się jako pracodawca”)

Po aktywowaniu konta przez naszych pracowników mają Państwo możliwość dodawania ogłoszeń o pracę. Podobnie zamieścić można ofertę stażu oraz praktyk, wybierając odpowiednią kategorię. Wprowadzanie i edytowanie ofert jest bardzo proste. Oferta jest aktywowana przez pracowników ABK w ciągu 24 godzin i widoczna w naszym systemie zgodnie ze wskazaną datą ważności. Zamieszczane oferty powinny zawierać niezbędne dane kontaktowe i być skierowane do osób, które studiują lub studiowały na Politechnice Opolskiej (tzn. muszą być zgodne z kierunkami kształcenia na Politechnice Opolskiej).

Przez dane kontaktowe rozumiemy:

- pełną nazwę przedsiębiorstwa,

- adres pracodawcy,

- numer telefonu kontaktowego LUB adres mailowy oraz adres www (jeśli istnieje),

- informacje nt. miejsca i sposobu składania dokumentów aplikacyjnych (adres -email, adres siedziby, itp.)

 

Publikacja treści na stronie internetowej i na Facebook'u

Informację o inicjatywach skierowanych w stronę studentów bądź absolwentów, możemy zamieścić na naszej stronie internetowej, która jest jedną z najczęściej odwiedzanych stron Politechniki Opolskiej lub na fanpage'u na Facebooku, który ma już ponad 1000 obserwujących, a liczba ta wciąż rośnie. Istnieje możliwość oznaczenia firmy w poście. O publikacji treści zostaną Państwo powiadomieni drogą elektroniczną

Organizacja spotkań rekrutacyjnych

Jeżeli chcą Państwo samodzielnie wybrać kandydatów najbardziej odpowiadających profilowi działalności firmy, również możemy pomóc. Całkowicie bezpłatnie udostępnimy salę szkoleniową wraz ze sprzętem.

Baza CV

Po zalogowaniu do systemu można również przeglądać CV zalogowanych studentów / absolwentów itp. i wyszukiwać osoby wg kategorii, np. wykształcenia i branż. Dzięki sukcesywnie uzupełnianej bazie danych zarówno studentów, jak i absolwentów można na bieżąco monitorować oraz zapoznawać się z kandydatami, którzy być może znajdą zatrudnienie w Państwa firmie! Czasami do znalezienia idealnego kandydata wystarczą dwa kliknięcia!

Uczestnictwo w Akademickich Targach Pracy

 

Ta coroczna (odbywająca się zawsze w marcu), cykliczna impreza jest najlepszą okazją do zaprezentowania firmy, a także do spotkania z potencjalnymi pracownikami. Akademickie Targi Pracy organizowane przez nas rokrocznie cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a swoje stoiska rozkładają firmy z całej Polski. Dbamy również o to, aby oferta pracodawców wystawiających się na targach była zgodna z kierunkami kształcenia naszej uczelni oraz oczekiwaniami studentów.

W przypadku zainteresowania XI Akademickimi Targami Pracy, planowanymi na 20 marca 2019 r. prosimy o kontakt.

X edycja Akademickich Targów Pracy na Politechnice Opolskiej odbyła się 21 marca 2018 r., a tutaj można znaleźć krótką relację z wydarzenia: relacja

 

Szkolenia i warsztaty

 

Jeśli chcą Państwo przeprowadzić szkolenie lub warsztat dla studentów konkretnego wydziału i kierunku prosimy o kontakt i określenie zakresu tematycznego, a my zajmiemy się organizacją i rekrutacją uczestników. Z naszych obserwacji i badań wynika, że taka forma kontaktu ze studentami jest ostatnio najbardziej skuteczna. Studenci poznają firmę i kojarzą ją z wiedzą, jaką udało im się uzyskać podczas takich zajęć. Bardzo istotna jest dla nich możliwość ciągłego doskonalenia, nie tylko w tradycyjnych formach i nie tylko poprzez zajęcia naszych wykładowców, ale także poprzez warsztaty i spotkania z przemysłem. Warsztaty zakończone wystawieniem certyfikatu cieszą się największym zainteresowaniem i dają dużą szansę na zgromadzenie sporego audytorium.

Tutaj można przeczytać o działaniach w ramach Bazy Rozwojowej Politechniki Opolskiej (BaZaRu) w 2018 r.: https://abk.po.edu.pl/bazar.html

Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości

 

Zapraszamy do udziału w Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości, która jest jedną z najlepszych okazji do zapoznania naszych przyszłych absolwentów ze strukturą i działaniem firmy, a nawet znalezienia stażystów/pracowników.

Cykl spotkań skierowany jest do studentów ostatnich semestrów studiów stacjonarnych wszystkich kierunków prowadzonych na Uczelni, a więc studentów żywotnie już zainteresowanych przyszłą pracą i rozwojem.

Temat 45-minutowego wykładu proponuje zawsze sama firma. Wykłady dotyczą głównie rozwiązań stosowanych w szeroko rozumianej praktyce zarządzania przedsiębiorstwem, czy specyfiki funkcjonowania danej branży, a wykłady prowadzone są przez praktyków biznesu, inżynierów reprezentujących daną firmę, autorytety gospodarki oraz przedstawicieli rządowych i pozarządowych instytucji gospodarczych.  

Więcej na temat Akademii przeczytać można np. tutaj

Wykłady odbywają się w reprezentacyjnej auli seminaryjnej, w każdą środę.

Większość wykładów gromadzi spore audytorium, a po spotkaniu często nawiązuje się nić porozumienia, studenci pytają o możliwość współpracy.

 

 

Jeżeli chcą Państwo zaproponować swoją wersję współpracy – prosimy o kontakt:

 

abk@po.opole.pl

 

 

 

Sonda

Aktualnie brak aktywnej sondy

Polecamy

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych
Dane techniczne zawarte na stronie www http://abk.po.opole.pl/ mają wyłacznie informacyjny charakter
i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1)

Projekt i wykonanie: