ifm Hackathon 2019

Data aktualności: 11-10-2019

ifm Hackathon 2019

ifm Hackathon 2019

ifm Hackathon to pierwszy w regionie maraton projektowania, podczas którego uczestnicy będą rozwijali zarówno oprogramowanie (software) jak i platformę sprzętową (hardware). W trakcie kilkudziesięciu godzin zmagań, 3 – 4 osobowe drużyny, stworzą prototypy urządzeń, których działanie będzie rozwiązaniem zdefiniowanego wcześniej zadania – spójnego z ideą Przemysłu 4.0. oraz obejmującego obszary elektroniki, automatyki, mechatroniki i informatyki. Dla najlepszych drużyn przewidziano atrakcyjne nagrody: vouchery o łącznej kwocie 10 000 PLN, zagraniczny wyjazd do Norymbergii na SPS IPC Drives 2019 oraz propozycje płatnych staży lub praktyk.

ifm ecolink organizując wydarzenie ifm Hackathon daje możliwość studentom, kierunków ścisłych i technicznych, sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w projektowaniu układów elektronicznych (analogowych i cyfrowych) w programie typu EDA, lutowaniu i uruchamianiu płytek PCB, budowaniu oprogramowania typu Embedded na płytkach rozwojowych z mikrokontrolerem STM32 oraz tworzeniu systemów sterowania i wizualizacji procesu z wykorzystaniem mikrokomputera Raspberry Pi 3 B+ i środowiska Node-RED lub CODESYS (IEC 61131-3). ifm Hackathon będzie również miejscem do nabycia nowych kompetencji zawodowych aktualnie pożądanych na rynku pracy oraz poznania najnowszych rozwiązań w Przemyśle 4.0.

W ramach przygotowań do hackathonu organizowane jest jeszcze wydarzenie towarzyszące  ifm WarmUp!. Jest to dwudniowa „rozgrzewka” , której celem jest przygotowanie studentów do udziału w maratonie projektowania. Uczestnicy będą brali udział w wykładach i darmowym szkoleniu z programowania mikrokontrolerów STM32. Rejestracja na ifm WarmUp! jest już otwarta.

ifm Hackathon 2019 odbędzie się w dniach 15 – 16 listopada, w siedzibie firmy ifm ecolink Sp. z o.o. w Opolu, przy  ul. Północnej 6. Natomiast ifm WarmUp! będzie miał miejsce już 25 – 26 października w Parku Naukowo – Technologicznym w Opolu i Politechnice Opolskiej, u współorganizatorów hackathonu. Rejestracja oraz wszelkie informacje dotyczące obu wydarzeń dostępne są na stronie: http://www.ifm-hackathon.pl/

ifm Hackathon 2019 zostało objęte patronatem honorowym Rektora Politechniki Opolskiej.

 

 

Sonda

Aktualnie brak aktywnej sondy

Polecamy

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych
Dane techniczne zawarte na stronie www http://abk.po.opole.pl/ mają wyłacznie informacyjny charakter
i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1)

Projekt i wykonanie: