„Działaj dziś – zmieniaj jutro!” – Koła naukowe, młodzi naukowcy, otwarte umysły – konkurs 3Mind to szansa właśnie dla Was

Data aktualności: 04-10-2019

Już 1 października ruszyły zapisy do 4. edycji konkursu 3Mind organizowanego przez 3M. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i zacznij zmieniać świat już dziś przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju. Zwycięska drużyna otrzyma grant w wysokości 10 000 zł na realizację swojego projektu oraz zostanie nagrodzona podczas uroczystej Gali Finałowej konkursu 3Mind – „Działaj dziś – zmieniaj jutro!”.

Ogólnopolski konkurs 3Mind rozpoczął się 1 października, a zwycięzcy zostaną wyłonieni 29 listopada podczas Gali Finałowej. Celem konkursu organizowanego przez 3M i Wrocławską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT jest wypromowanie oraz wsparcie projektów naukowo – badawczych młodych naukowców z zakresu technologii, chemii, medycyny, mechaniki i dziedzin pokrewnych. Głównym zadaniem uczestników będzie zaprezentowanie prototypu nawiązującego do tematu budowania lepszego świata w zrównoważony sposób, na którego dalszy rozwój chcieliby pozyskać środki finansowe. Projekt musi odnosić się do rozwiązania mającego cel przemysłowy oraz powinien składać się z materiału filmowego i części opisowej zawierającej szczegóły techniczne.

3M poszukuje merytorycznych prac prezentujących umiejętność kreatywnego myślenia i wychodzenia poza schematy. Oceniając projekty będziemy zwracać uwagę na pracę zespołową oraz innowacyjność propozycji. Niezwykle istotna przy wyborze zwycięskich pomysłów będzie również możliwość ich komercjalizacji i wpływ projektu na zrównoważony rozwój otaczającej nas rzeczywistości.

 

   

Tegoroczna edycja konkursu zostanie zorganizowana w V etapach:       

Etap I: Rejestracja uczestników poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego    

(1 -20.10.2019)

•     Etap II: Wstępna selekcja Projektów– wybór od 8 do 12 zgłoszeń (21 - 22.10.2019)

•     Etap III: Wyłonienie od 4 do 6 uprzednio wybranych, najlepszych Projektów na podstawie głosowania na stronie internetowej                   konkurs3Mind.pl (23.10 – 11.11.2019)

•      Etap IV: Przygotowania do prezentacji projektów podczas Finału konkursu 3Mind we wsparciu pracowników 3M i NOT

•      Etap V: Gala Finałowa konkursu 3Mind - „Działaj dziś – zmieniaj jutro!”, podczas której zostanie dokonany wybór zwycięzcy (29.11.2019)

 

Konkurs 3Mind jest skierowany do studentów studiów I i II stopnia, którzy są członkami kół naukowych działających przy uczelniach wyższych na terenie Polski. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: konkurs3Mind.pl oraz przesłać plik z nagranym samodzielnie materiałem video.

3M chce wspierać kolejną generację naukowców. Zwycięski zespół otrzyma Grant Naukowy w wysokości 10 000 PLN na dalszy rozwój swojego projektu.

Zeszłoroczni zwycięzcy wyróżnili się prototypem projektu, który zakładał wysłanie balonem stratosferycznym na wysokość ok. 30 km nad powierzchnię Ziemi wrażliwych na radiację ludzkich komórek skóry – prawidłowych keratynocytów oraz czerniaka. W ten sposób próbki miały dostać się do stratosfery, gdzie warunki środowiskowe są tożsame do tych panujących obecnie na powierzchni Marsa. Celem projektu jest sprawdzenie wpływu warunków subkosmicznych (przede wszystkim wysokich dawek radiacji) na funkcjonowanie komórek człowieka, co pomóc może w opracowaniu leku na czerniaka.

Zgłoś się już dziś! Zainspiruj się i zmieniaj świat. Więcej informacji o konkursie 3Mind znajdziesz na: konkurs3Mind.pl.

Sonda

Aktualnie brak aktywnej sondy

Polecamy

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych
Dane techniczne zawarte na stronie www http://abk.po.opole.pl/ mają wyłacznie informacyjny charakter
i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1)

Projekt i wykonanie: