4 wskazówki, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej

Data aktualności: 23-07-2019

Spotkanie z potencjalnym pracodawcą wcale nie musi być stresujące – pod warunkiem, że się do niego dobrze przygotujesz. W tym celu możesz zebrać ważne informacje na temat firmy, w której chcesz pracować. Warto też zastanowić się nad odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

 

Wskazówka 1: Zadbaj o właściwy dress code

Przed rozmową sprawdź, jaki dress code obowiązuje w firmie, w której starasz się o pracę. W korporacjach najczęściej wymaga się ubioru bardziej formalnego, choć zależy to głównie od branży. Strój powinien być dopasowany do kultury organizacyjnej – zawsze sprawdzi się biała, wyprasowana koszula w przypadku mężczyzn. Kobiety mogą postawić na marynarkę i spódnicę w stonowanych kolorach. Warto zadbać o profesjonalny wygląd.

Wskazówka 2: Przeanalizuj swoje CV

Informacje zawarte w życiorysie będą punktem odniesienia podczas konwersacji z rekruterem. Przeczytaj je dokładnie kilka razy. Zastanów się, w jaki sposób rozwinąć poszczególne punkty, żeby odpowiednio się zaprezentować. Pokaż w trakcie spotkania, że jesteś zmotywowany do pracy i krótko podsumuj swoje dotychczasowe osiągnięcia.

Wskazówka 3: Przygotuj pytania

Warto przygotować sobie pytania do pracodawcy, aby pod wpływem emocji nie zapomnieć o czymś istotnym. W ten sposób wykażesz się też profesjonalizmem oraz poważnym podejściem do procesu rekrutacji. Zapytaj o możliwości rozwoju zawodowego, wielkość zespołu, wyzwania wiążące się z danym stanowiskiem, pożądane kompetencje miękkie itp.

Wskazówka 4: Zastanów się nad swoimi odpowiedziami

Na większość pytań rekrutera można się przygotować, ponieważ tego rodzaju rozmowy wyglądają podobnie. Zastanów się nad swoimi mocnymi i słabymi stronami, przypomnij sobie największe sukcesy zawodowe, zweryfikuj, co jest dla Ciebie największym wyzwaniem w pracy i pomyśl, jak wyobrażasz sobie swój rozwój w najbliższych latach.

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/bola-cie-plecy-oto-6-szybkich-cwiczen-do-wykonania-w-pracy

Sonda

Aktualnie brak aktywnej sondy

Polecamy

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych
Dane techniczne zawarte na stronie www http://abk.po.opole.pl/ mają wyłacznie informacyjny charakter
i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1)

Projekt i wykonanie: