08 maja to kolejna środa z "Akademią Rozwoju Przedsiębiorczości"

Data aktualności: 06-05-2019

Na letnią edycję „Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości – wykładów otwartych prowadzonych przez praktyków” zapraszamy w szczególności: Budownictwo; Automatykę i Robotykę; Informatykę; Logistykę; Zarządzanie i Inżynierię Produkcji; Inżynierię Środowiska; Inżynierię Środowiska (eng.); Mechanikę i Budowę Maszyn; Mechatronikę; Fizjoterapię; Turystykę i Rekreację; Wychowanie fizyczne; Administracja; Ekonomię i Zarządzanie.

Zaproszenie kierujemy również do wykładowców oraz absolwentów uczelni, których zaciekawiła tematyka. Ogranicza nas wyłącznie pojemność auli (serdecznie dziękujemy Dziekanowi Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii za ponowne wypożyczenie). Na poszczególne wykłady obowiązują zapisy. Więcej informacji o Akademii znaleźć można na stronie: https://abk.po.edu.pl/xii_edycja__semestr_letni_20182019_.html

Podczas wykładów gościć będziemy przedstawicieli firm i instytucji zainteresowanych zatrudnieniem studentów Politechniki Opolskiej, a także osoby, których przedsiębiorczość spowodowała, że dziś doskonale radzą sobie na rynku pracy.

Na czwartych wykładach kolejna porcja wiedzy niezbędna na rynku pracy :

13.45

Tytuł wykładu: „Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym, w tym zgłaszanie członków rodziny”

Prelegent: Violetta Kozicka Kruk

Violetta Kozicka Kruk  - wieloletni pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddziału w Opolu. Obecnie pracuje w  Inspektoracie w Brzegu.

Z wyksztalcenia magister prawa, po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim.

Inicjatorka szkoleń i warsztatów w zakresie ubezpieczeń społecznych. Autorka materiałów prezentowanych podczas spotkań z klientami ZUS.

Zaangażowany oświatowiec, współtwórca wydarzeń kulturalnych i działań edukacyjnych.

W ramach wykładu omówi:

1. Zasady, tryb i terminy:

- zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego;

- prowadzenie ewidencji ubezpieczonych i płatników składek.

2. Zasady prowadzenia kont ubezpieczonych oraz kont płatników składek.

3. Zasady kontroli wykonywania zadań z zakresu ubezpieczeń społecznych.

14:40

Tytuł wykładu: „Budowanie marki w życiu osobistym i zawodowym.”

Prelegent: Iwona Caputa

Jest coachem ICF, trenerem biznesu, pedagogiem i doradcą zawodowym.

Prowadzi firmę Black Cat Company.

Posiada ogromną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie przedsiębiorczości, brandingu, zarządzania, prowadzenia szkoleń w zakresie umiejętności miękkich, autoprezentacji i budowania skutecznej komunikacji osobistej i zawodowej.

Pokażemy Ci jak ważna jest marka osobista i Twój wizerunek, dowiesz się od czego zacząć budowanie marki i jakie Social Media do tego wykorzystać, poznasz metody naszej pracy i podstawowe pojęcia, które pomogą Ci w budowaniu swojej marki.

15:30

Tytuł wykładu: „Robotyzacja stanowisk produkcyjnych - kariera zawodowa inżyniera robotyka.”

Prelegent: InPro electric Sp. z o.o. – Adrian Padło

Adrian Padło - programista robotów OFF-LINE, na co dzień zajmuje się programowaniem robotów przemysłowych w środowisku 3D dla takich kontrahentów jak VW, Mercedes, BMW, Audi. Do jego obowiązków należy: zaprojektowanie procesu jako całości programów wraz z logiką dla robotów, które wykonują poszczególne procesy tj. spawanie, zgrzewanie, przenoszenie, nitowanie, klejenie w założonym przez kontrahenta czasie cyklu.

.

Wykład pod tytułem: Robotyzacja stanowisk produkcyjnych - kariera zawodowa inżyniera robotyka to doskonała okazja do poznania świata branży samochodowej bezpośrednio związanego z programowaniem robotów przemysłowych. Wykład rozpocznie się od krótkiej prezentacja firmy InPro electric oraz przedstawieniu możliwości podjęcia współpracy z firmą. Następnie bazując na krótkich filmikach i ilustracjach zostanie omówiona metodologia projektowania zrobotyzowanych linii produkcyjnych z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego.