24 kwietnia kolejna porcja praktycznych wykładów "Akademii Rozwoju Przedsiebiorczości"

Data aktualności: 16-04-2019

Na letnią edycję „Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości – wykładów otwartych prowadzonych przez praktyków” zapraszamy w szczególności: Budownictwo; Automatykę i Robotykę; Informatykę; Logistykę; Zarządzanie i Inżynierię Produkcji; Inżynierię Środowiska; Inżynierię Środowiska (eng.); Mechanikę i Budowę Maszyn; Mechatronikę; Fizjoterapię; Turystykę i Rekreację; Wychowanie fizyczne; Administracja; Ekonomię i Zarządzanie.

Zaproszenie kierujemy również do wykładowców oraz absolwentów uczelni, których zaciekawiła tematyka. Ogranicza nas wyłącznie pojemność auli (serdecznie dziękujemy Dziekanowi Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii za ponowne wypożyczenie). Na poszczególne wykłady obowiązują zapisy. Więcej informacji o Akademii znaleźć można na stronie: https://abk.po.edu.pl/xii_edycja__semestr_letni_20182019_.html

Podczas wykładów gościć będziemy przedstawicieli firm i instytucji zainteresowanych zatrudnieniem studentów Politechniki Opolskiej, a także osoby, których przedsiębiorczość spowodowała, że dziś doskonale radzą sobie na rynku pracy.

Na trzecich wykładach swoją cenną wiedzą oraz doświadczeniem dzielić się będą:

13.45

Tytuł wykładu: „Innowacyjne i autorskie działania względem pracodawców i kandydatów starających się o pracę, czyli jak zdobywa się „Laur Eksperta 2019” od Prezydenta RP

Prelegent: Mateusz Romanek”

Firma SEDULUS nagrodzona Laurem Eksperta 2018-2019 i nominowana do nagrody Opolska Marka 2018 zaprasza na swój wykład

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób najlepiej znaleźć swoją pierwszą pracę oraz jak rozwinąć skrzydła w pogoni za karierą – koniecznie przyjdź!

Opowiemy w jaki sposób podbić rynek jako pracownik i pracodawca, a także dlaczego innowacje są kluczem do sukcesu.

14:40

Tytuł wykładu: „Symbioza biznesu, ochrony środowiska i IT. Czyli o tym, jaki potencjał drzemie w opolskich specjalistach.”

Prelegent: Ewelina Kaczmarek

Aktualnie Zastępca Dyrektora ds. Marketingu w firmie Atmoterm. Pracę w firmie rozpoczęła w 2003 roku, gdy zaraz po studiach została zatrudniona jako sprzedawca systemów IT dla przedsiębiorców. Rozwój firmy oraz jej kompetencji sprawiły, że objęła stanowisko Kierownika Obszaru Sprzedaży, a następnie Pełnomocnika ds. Marketingu. Ponad 15-letnie doświadczenie  w Atmoterm SA sprawiło, że jej wiedza i doświadczenie aktualnie wspiera rozwój Działu Marketingu.

Interesujesz się ochroną środowiska? A może programowaniem? Może jednak wolisz marketing? Niezależnie, w którym obszarze chcesz się rozwijać, Atmoterm SA jest organizacją, która da Ci doświadczenie, którego szukasz.

Podczas spotkania pn. „Symbioza biznesu, ochrony środowiska i IT. Czyli o tym, jaki potencjał drzemie w opolskich specjalistach” poznasz historię rozwoju Atmoterm SA. Firmy, która z rodzinnej  spółki stała się liderem w branży ochrony środowiska na polskim rynku. Możesz być pewny, że tą pozycję osiągnęła dzięki wiedzy i pracy fantastycznych opolan. Pewnie nawet nie podejrzewasz, że zatrudniamy prawie 150 specjalistów i pracujemy w ścisłym centrum Opola.

Na spotkaniu dowiesz się, jak udało nam się zostać pionierem w wytwarzaniu i wdrażaniu narzędzi IT do zarządzania danymi środowiskowymi. Przekonasz się, że nie trzeba wyjeżdżać do Warszawy, aby realizować projekty dla topowych polskich i zagranicznych firm.

Przyjdź i posłuchaj jak można połączyć spokojne opolskie życie z dynamicznymi i pełnymi wyzwań projektami. Możesz nam wierzyć, że ochrona środowiska, to coś znacznie więcej niż segregacja odpadów.

Do zobaczenia na wykładzie!

15:30

Tytuł wykładu: „Autoprezentacja drogą do sukcesu zawodowego”

Prelegent: Iwona Caputa

Jest coachem ICF, trenerem biznesu, pedagogiem i doradcą zawodowym.

Prowadzi firmę Black Cat Company.

Posiada ogromną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie przedsiębiorczości, brandingu, zarządzania, prowadzenia szkoleń w zakresie umiejętności miękkich, autoprezentacji i budowania skutecznej komunikacji osobistej i zawodowej.

Podczas wykładu dowiesz się jak budować wizerunek przemawiający do odbiorcy, jak ważna jest komunikacja werbalna i niewerbalna i jak jej używać oraz jak zrobić dobre, pierwsze wrażenie na ważnych dla Ciebie osobach.