10 kwietnia ruszamy z kolejnymi tematami w ramach "Akademii Rozwoju Przedsiebiorczości"

Data aktualności: 05-04-2019

Na letnią edycję „Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości – wykładów otwartych prowadzonych przez praktyków” zapraszamy w szczególności: Budownictwo; Automatykę i Robotykę; Informatykę; Logistykę; Zarządzanie i Inżynierię Produkcji; Inżynierię Środowiska; Inżynierię Środowiska (eng.); Mechanikę i Budowę Maszyn; Mechatronikę; Fizjoterapię; Turystykę i Rekreację; Wychowanie fizyczne; Administracja; Ekonomię i Zarządzanie.

Zaproszenie kierujemy również do wykładowców oraz absolwentów uczelni, których zaciekawiła tematyka. Ogranicza nas wyłącznie pojemność auli (serdecznie dziękujemy Dziekanowi Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii za ponowne wypożyczenie). Na poszczególne wykłady obowiązują zapisy. Więcej informacji o Akademii znaleźć można na stronie: https://abk.po.edu.pl/xii_edycja__semestr_letni_20182019_.html

Podczas wykładów gościć będziemy przedstawicieli firm i instytucji zainteresowanych zatrudnieniem studentów Politechniki Opolskiej, a także osoby, których przedsiębiorczość spowodowała, że dziś doskonale radzą sobie na rynku pracy.

Na drugich wykładach swoją cenną wiedzą oraz doświadczeniem dzielić się będą:

13.45

Tytuł wykładu: „Korporacja okiem rekrutera – spotkanie i warsztaty z przedstawicielem firmy Stefanini”

Prelegent: Tomasz Stokowski

Z urodzenia krakus, z zamiłowania fotograf i literat, z wykształcenia anglista, z zawodu rekruter. W branży działa od prawie 6 lat, głównie w segmencie IT/ITO. Doświadczenie zdobywał prowadząc zarówno zakrojone na globalną skalę wieloetapowe procesy dla największych firm z tego sektora na rynku, jak i bardziej specjalistyczne, headhunterskie projekty, wymagające dotarcia do specjalistów zajmujących się najbardziej niszowymi, a co za tym idzie niezwykle pożądanymi, technologiami. Obecnie reprezentuje firmę Stefanini, w której od stycznia 2017 r. odpowiedzialny jest całościowo za rekrutacje w obrębie rynku polskiego.

Czy czytając jakieś ogłoszenie o pracę zdarzyło Ci się kiedyś pomyśleć: „brzmi ciekawie, ale to na pewno nie dla mnie – nie mam przecież ani doświadczenia w tej branży, ani wykształcenia kierunkowego, a przecież na pewno tego wymagają”. To dość powszechne poczucie – ale nie zawsze uzasadnione. Są takie firmy, i typy stanowisk, które umożliwiają świeży start osobom nie mającym doświadczenia, czy na przykład chcącym zupełnie zmienić ścieżkę kariery. Taka świadomość pozwala z większym optymizmem patrzeć na to co dzisiejszy rynek pracy ma do zaoferowania. Oczywiście, nie wymagając doświadczenia ani wykształcenia, firmy czegoś jednak od kandydatów oczekują w kwestii kompetencji miękkich, wiedzy czy predyspozycji – a czego konkretnie? Firma Stefanini zaprasza na spotkanie – może wspólnie uda nam się znaleźć odpowiedź.

Tytuł wykładu: Obsługa klienta obcojęzycznego w branży IT

Prelegent: Mirosław Popiel

Urodzony 23.01.1992. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego, Training and Quality Coordinator, członek Onboarding Trainers Community oraz Employer Branding Community. Uwielbia swój Team i pracę, szkoli nowych członków do swoich zadań oraz koordynuje pracę już działających agentów. Dodatkowo również nauczyciel e-sportu w publicznym liceum i youtuber. Entuzjasta gier komputerowych i wycieczek krajoznawczych.

Polska jako gigant językowy, first-hand experience współpracy międzynarodowej, angielski językiem świata i kluczem do kariery IT. To zagadnienia, które na pewno zainteresują niejednego z was.

Tytuł wykładu: „ABC przedsiębiorcy”

Prelegent: Violetta Kozicka Kruk

Violetta Kozicka Kruk  - wieloletni pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddziału w Opolu. Obecnie pracuje w  Inspektoracie w Brzegu.

Z wyksztalcenia magister prawa, po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim.

Inicjatorka szkoleń i warsztatów w zakresie ubezpieczeń społecznych. Autorka materiałów prezentowanych podczas spotkań z klientami ZUS.

Zaangażowany oświatowiec, współtwórca wydarzeń kulturalnych i działań edukacyjnych.

W ramach wykładu omówi:

•          Zasady zgłoszenia prowadzenia działalności ( CEIDG),

•          Obowiązki przedsiębiorcy wobec  ZUS,

•          Masz wybór – kto / kiedy na jakich warunkach korzysta z ulgi w podleganiu ubezpieczeniu,

•          Jak dokonujemy wpłat  - NRS.