3 kwietnia zaczynamy letni cykl „Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości” – na pierwszy ogień reklama w mediach społecznościowych, bariery komunikacyjne i motoryzacja

Data aktualności: 28-03-2019

Na letnią edycję „Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości – wykładów otwartych prowadzonych przez praktyków” zapraszamy w szczególności: Budownictwo; Automatykę i Robotykę; Informatykę; Logistykę; Zarządzanie i Inżynierię Produkcji; Inżynierię Środowiska; Inżynierię Środowiska (eng.); Mechanikę i Budowę Maszyn; Mechatronikę; Fizjoterapię; Turystykę i Rekreację; Wychowanie fizyczne; Administracja; Ekonomię i Zarządzanie.

Zaproszenie kierujemy również do wykładowców oraz absolwentów uczelni, których zaciekawiła tematyka. Ogranicza nas wyłącznie pojemność auli (serdecznie dziękujemy Dziekanowi Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii za ponowne wypożyczenie). Na poszczególne wykłady obowiązują zapisy. Więcej informacji o Akademii znaleźć można na stronie: https://abk.po.edu.pl/xii_edycja__semestr_letni_20182019_.html  

Podczas wykładów gościć będziemy przedstawicieli firm i instytucji zainteresowanych zatrudnieniem studentów Politechniki Opolskiej, a także osoby, których przedsiębiorczość spowodowała, że dziś doskonale radzą sobie na rynku pracy.

Na pierwszych wykładach swoją cenną wiedzą oraz doświadczeniem dzielić się będą:


 

3 kwietnia                          13.45

Tytuł wykładu: „Skuteczna reklama w mediach społecznościowych”

Prelegent: Mirosław Marzec - Fundacja Rozwoju Marketingu Internetowego

 

 

Certyfikowany Trener Marketingu Internetowego. Twórca poradników oraz autor     wielu artykułów dotyczących marketingu internetowego, social media, promocji i sprzedaży w internecie oraz analityki internetowej.  Od 15 lat związany z branżą internetową. Marketing internetowy oraz analiza konkurencji w interencie to jego hobby. Swoją wiedzą dzieli się na co dzień na szkoleniach. Jest przede wszystkim praktykiem!

 

 

Wykład dla każdego, kto jest zainteresowany marketingiem internetowym od strony praktycznej i chce podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Przychodząc na pierwszy wykład uzyskasz wiedzę na temat skutecznych metod i sposobów promocji w internecie, poznasz sposoby łączenia marketingu klasycznego z internetowym. Zainteresowani?

     

 


3 kwietnia                14:40

Tytuł wykładu: „Bariery komunikacyjne a międzynarodowe środowisko pracy”

Prelegent: PwC Service Delivery Center

 

PwC Service Delivery Center (SDC) to firma o ugruntowanej pozycji na rynku oraz w sieci PwC. SDC rozpoczęło swoją działalność jesienią 2009 r. Obecnie firma posiada dwa biura, zlokalizowane w południowej Polsce - w Katowicach i w Opolu.

Centrum zajmuje się świadczeniem usług wsparcia dla działów audytu finansowego, doradztwa podatkowego oraz usług wewnętrznych (“back office”) dla spółek PwC zlokalizowanych w ponad 50 krajach na świecie.

 

Podczas wykładu poruszone zostaną następujące tematy:

• istota efektywnej komunikacji w relacjach biznesowych;

• negocjacje, a praca zespołowa – jak uniknąć efektu rywalizacji;

• zasady komunikacji z klientem zagranicznym.

Różnice kulturowe i ich wpływ na relacje biznesowe są znaczącym elementem pracy w środowisku międzynarodowym. Bardzo ważne jest świadome prowadzenie negocjacji z klientem oraz pokonywanie barier w codziennych relacjach.

 


3 kwietnia                 15:30

Tytuł wykładu: "SMED (Single Minute Exchange of Die)"

Prelegent: Krzysztof Kubica, International Automotive Components Group Sp. z o.o.            

 

 

 

 

International Automotive Components (IAC) jest wiodącym, globalnym dostawcą elementów wyposażenia dla czołowych producentów samochodów osobowych.

 

Ponad 160 lat doświadczenia na rynku motoryzacyjnym plasuje nas na czele branży. Elementy wnętrz samochodowych produkowane przez IAC powodują, że samochody w nie wyposażone są wyjątkowe i niepowtarzalne.

 

 

Na wykładzie dowiecie się jak pracuje się w firmie, która produkuje dla takich marek jak Jaguar Land Rover, Volvo, Audi, BMW, Daimler czy Porsche. Poznacie metodę Smed - diagnozowania i usprawniania procesów produkcyjnych, zapoczątkowaną w 1950r. przez Shingeo Shingo - jednego z najwybitniejszych współczesnych przedstawicieli japońskiej nauki oraz praktyki organizacji i zarządzania.

 

Słuchajcie uważnie, pod koniec wykładu podsumowujący Quiz!

 

Sonda

Aktualnie brak aktywnej sondy

Polecamy

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych
Dane techniczne zawarte na stronie www http://abk.po.opole.pl/ mają wyłacznie informacyjny charakter
i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1)

Projekt i wykonanie: