Plan na 20 marca jest jeden – idziemy na targi pracy

Data aktualności: 11-03-2019

Na 20 marca w „Łączniku” przepowiadamy zderzenie. Zderzenie oczekiwań młodych ludzi z wymaganiami stawianymi przez rynek pracy.

Ponad 60ciu wystawców z całej Polski przyjeżdża do Opola, by studentom i absolwentom Politechniki Opolskiej najpierw przedstawić swoje oferty, a później powiększyć o nich swoje zespoły. Reprezentują wyłącznie te branże, które najbardziej interesują Politechnikę Opolską: m.in. motoryzację, produkcję, przemysł spożywczy, IT, BPO, inżynierię środowiska, turystykę, budownictwo, administrację, finanse, itp. Starannie wybraliśmy wyłącznie te podmioty, które prowadzą aktualnie interesujące studentów procesy rekrutacyjne.

Ale ten kto mówi, że targi pracy są tylko dla tych, którzy pracy aktualnie poszukują chyba nigdy nie był na targach Politechniki Opolskiej. Powiedzieć, że na ofertach pracy się skończy to zdecydowanie zbyt mało.

W Strefie konsultacji będzie można przygotować swoje dokumenty aplikacyjne oraz makijaż idealny na zrobienie pierwszego wrażenia, a w salkach spotkań skorzystać z możliwości „szybkich randek” z pracodawcami. Strefa relaksu pozwoli zebrać myśli, uporządkować materiały i dokumenty i przygotować się do rozmów. Nie zapomnijcie o zdjęciu z fotobudki na pamiątkę oraz kawce i pączku! 

Studencie! Szukaj na stoiskach praktyk, programów stażowych, możliwych do odbycia w ramach elastycznie dopasowanego dla Ciebie grafiku. Szukaj firm, które pozwolą wspólnie napisać ciekawą pracę dyplomową w obszarze, który Cię interesuje. Czytaj materiały, dopytuj o szczegóły – nie musisz pracować w danej firmie, by dowiedzieć się jak to jest być jej pracownikiem. Zapytaj przedstawicieli obsługujących stoisko jak im się pracuje, czego się nauczyli, co sugerują. Może krótka rozmowa przy kawie na stoisku pozwoli przygotować się do rekrutacji  skuteczniej niż internetowe porady z cyklu „100 faktów, których nie zdążysz przeczytać przed rozmową kwalifikacyjną, ale już Cię stresują”.  

Absolwencie! Masz pracę, ale szukasz innej perspektywy, wiesz, że w innym miejscu mógłbyś się bardziej rozwinąć? Czekają na Ciebie potencjalni nowi chlebodawcy.

Wykładowco! Poznaj podmioty, z którymi możesz wspólnie prowadzić badania.

Opiekunie praktyk! Znajdź firmy i instytucje, które chętnie przyjmą Twoich podopiecznych na obowiązkowe praktyki.

Opiekunie koła naukowego! – spotkaj tych, którzy zapraszają na wizyty studyjne, pozwalając na uatrakcyjnienie prowadzonych zajęć.

Ostatnie dobre wieści są takie, że: Wszyscy studenci, którzy odwiedzą „Łącznik” będą w tym czasie zwolnieni z zajęć. Pamiętajcie, by zgłosić się do nas po zaświadczenie o udziale, które będziemy wydawać po godz. 11.30.

Pracodawcom życzymy, by znaleźli odpowiednich kandydatów, którzy uzupełnią ich zespoły. Zaś za Studentów i Absolwentów trzymamy kciuki, by trafili pod skrzydła wymarzonych Pracodawców, którzy zapewnią im stały rozwój.

Gotowi? To trzy, dwa, jeden – CV i wizytówki w dłonie i zapraszamy do odwiedzania stoisk!

Patronem honorowym targów jest firma ifm ecolink oraz Park Naukowo-Technologiczny w Opolu.

 

 

Sonda

Aktualnie brak aktywnej sondy

Polecamy

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych
Dane techniczne zawarte na stronie www http://abk.po.opole.pl/ mają wyłacznie informacyjny charakter
i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1)

Projekt i wykonanie: