Zdobądź cenne doświadczenie w ramach praktyk zagranicznych z Erasplus+!

Data aktualności: 02-01-2019

Zdobądź cenne doświadczenie w ramach praktyk zagranicznych z Erasplus+!

Zastanawiasz się na wyjazdem na praktyki zagraniczne? Wyjedź z Erasplus+ i zdobądź cenne doświadczenie! Erasplus+ gwarantuje znalezienie najlepszej oferty praktyk zagranicznych dla studentów i absolwentów w ramach programu Erasmus+, która spełni Twoje oczekiwania. Oferuje usługę w pełni dostosowaną do Twojego profilu, preferencji i potrzeb. Firma współpracuje z uniwersytetami we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii i Norwegii. Erasplus+ zapewnia również wsparcie w zakresie organizacji zakwaterowania czy kursu językowego w trakcie pobytu za granicą, aby skutecznie ułatwić Ci adaptację do nowych okoliczności.

JAK UBIEGAĆ SIĘ O WYJAZD ?

Możesz ubiegać się o wyjazd na praktyki z programu Erasmus+, jeśli jesteś studentem (dziennym, zaocznym lub wieczorowym) bądź doktorantem, ukończyłeś pierwszy rok studiów, znasz język obcy kraju, do którego się udajesz (w większości krajów uczestniczących w programie często wystarcza znajomość języka angielskiego) i osiągasz dobre wyniki w nauce (wysokość wymaganej średniej ocen ustalana jest indywidualnie na poszczególnych uczelniach).

Program Erasmus+ umożliwia również wyjazd absolwentom (po obronie pracy dyplomowej) w ciągu jednego roku (12 miesięcy) od ukończenia studiów, a jego długość jest wliczana do łącznego czasu trwania mobilności na tym poziomie studiów, na którym student został zakwalifikowany na wyjazd. Rekrutację należy przejść  na ostatnim roku studiów (zgłoszenia należy dokonać mając status studenta).

DŁUGOŚĆ WYJAZDU ?

Program Erasmus+ umożliwia studentom wyjazdy na studia i praktyki na każdym stopniu studiów (studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i doktoranckie). Łączna długość pobytu za granicą w obrębie jednego cyklu studiów wynosi maksymalnie 12 miesięcy. W przypadku studiów jednolitych magisterskich kapitał mobilności nie może przekroczyć 24 miesięcy. Minimalny czas pobytu na praktyce za granicą wynosi 2 miesiące. Do całkowitej liczby miesięcy są jednak wliczane – w ramach każdego poziomu studiów – wcześniejsze wyjazdy z programu Erasmus+ (zarówno na studia, jak i na praktyki).

Więcej informacji o praktykach zagranicznych znajdziesz na erasmuspraktyki.com