Wakacyjny staż studencki VELUX w Danii

Data aktualności: 12-04-2018

Wakacyjny staż studencki VELUX w Danii

Firma VELUX pragnie zaprosić studentów architektury do udziału w piętnastej edycji konkursu o staż w biurze architektonicznym firmy VELUX w Danii.

Rekrutacja już ruszyła i potrwa do 27 maja 2018 roku.

Studenci zainteresowani udziałem w konkursie powinni przesłać w tym terminie, mailem na adres:

architekci@velux.pl odpowiednie dokumenty zawierające: list motywacyjny w j. angielskim, cv w j. angielskim, list polecający przedstawiciela wydziału (prowadzącego, wykładowcy etc.) w j. polskim lub angielskim oraz portfolio ze swoim dorobkiem. W aplikacji powinien znaleźć się numer telefonu i adres e-mail do kandydata.

Konkurs jest dwuetapowy.

W pierwszym etapie jury weryfikuje nadesłane aplikacje, a w drugim przeprowadzane są rozmowy kwalifikacyjne w j. angielskim z wybranymi przez jury kandydatami, które odbędą się 14 czerwca br. w Warszawie, w siedzibie firmy VELUX Polska. Przy wyborze laureata jury będzie brało pod uwagę twórczą i kreatywną osobowość studenta, jak również znajomość j. angielskiego.

Nagroda – dwumiesięczna praktyka w Danii.

Nagrodą w konkursie jest dwumiesięczna praktyka studencka (1 sierpnia–28 września 2018) w biurze architektonicznym w głównej siedzibie firmy VELUX w Hørsholm koło Kopenhagi. Jest to szansa na uzyskanie cennej wiedzy na temat ekologicznych, energooszczędnych i wykorzystujących światło dzienne rozwiązań w architekturze. Stażysta przez dwa miesiące pracuje nad projektami realizowanymi przez biuro projektowe VELUX pod kierunkiem doświadczonych architektów.
W poprzednich latach laureaci konkursu uczestniczyli m.in. w przygotowaniu projektu modernizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku, modernizacji szpitala w Chile czy projektu domu na wodzie w Amsterdamie. Zwycięzca, oprócz możliwości odbycia dwumiesięcznego stażu, otrzymuje również pokrycie kosztów wyjazdu oraz pobytu, a także kieszonkowe ustalone przez organizatora.

Idea konkursu opiera się na promowaniu studentów architektury i propagowaniu wśród nich najnowszej wiedzy na temat ekologicznych, wykorzystujących światło dzienne, rozwiązań
w architekturze. Program stażowy VELUX cieszy się wysoka renomą, którą budują jego uczestnicy. Na przełomie lat brali w nim udział najlepsi polscy architekci np. Łukasz Pastuszka, współwłaściciel biura „MOOMOO”, które w 2009 r. magazyn „Wallpaper” uznał za jedno z trzydziestu najbardziej obiecujących na świecie.

Harmonogram konkursu:

• Zakończenie procesu przyjmowania aplikacji:                 27 maja 2018 r.
  • Rozmowa kwalifikacyjna z wybranymi kandydatami:      14 czerwca 2018 r.
  • Ogłoszenie wyników rekrutacji:                                     22 czerwca 2018 r.
  • Praktyka zawodowa w Danii:                                        1 sierpnia - 28 września 2018 r.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: https://www.velux.pl/staz

Lista aktualności