Konkurs „Warm up your business” - twój pomysł na biznes w dziedzinie energetyki

Data aktualności: 22-03-2018

Konkurs „Warm up your business” - twój pomysł na biznes w dziedzinie energetyki

Energetyka Cieplna Opolszczyzny i Park Naukowo Technologiczny w Opolu uruchamiają konkurs na najlepszy pomysł na biznes w dziedzinie energetyki. 

Innowacje w obszarze produkcji energii, technologie oszczędne i przyjazne dla środowiska, wydajna i efektywna organizacja - kreowanie dokładnie takiej wizji przyszłości w dziedzinie energetyki to główny cel jaki stawiają przed uczestnikami organizatorzy programu akceleracyjnego „Warm up your business”.

Celem programu akceleracyjnego „Warm up your business” jest działanie na rzecz budowy ekosystemu startupowego, który umożliwi tworzenie innowacyjnych przedsiębiorstw typu startup, spin-off itp, gotowych do wejścia na rynek przy zaangażowaniu biznesowego oraz społecznego partnerstwa ECO i PNT.

- Dysponujemy odpowiednim doświadczeniem, które pozwala na wyszukiwanie biznesowych pomysłów innowacyjnych na wczesnym etapie organizacji, które mogą być w przyszłości objęte finansowaniem z odpowiednich Programów Operacyjnych lub finansowaniem odrębnym z funduszy inwestycyjnych - mówi prof. Jarosław Mamala, prezes zarządu Parku Naukowo Technologicznego w Opolu, jeden z pomysłodawców konkursu.

ECO dysponuje fachową wiedzą i doświadczeniem w branży energetycznej oraz zabezpieczeniem środków finansowych potrzebnych do realizacji programu.
- Innowacyjność i ekologia to obszary, które są niezwykle istotne w prowadzonej przez nas działalności – mówi Paweł Krawczyk Członek Zarządu ds. Operacyjnych ECO SA – dlatego chcemy je w takiej formie promować zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy wchodzą lub za chwilę wejdą na rynek pracy w naszej branży.

Pierwszy etap konkursu zaczyna się 13 marca i będzie trwał przez miesiąc. Na tym etapie ważny jest pomysł na biznes. Formuła programu jest prosta - masz skończone 16 lat i masz pomysł na biznes? - nie czekaj, tylko  aplikuj na http://warmupbiznes.pl/

Pomysły można zgłaszać w trzech obszarach: rozwiązania w zakresie zmiany lub rozwoju technologii, rozwiązania proekologiczne i prośrodowiskowe, rozwiązania organizacyjno – marketingowe.

Pomysł, innowacyjność i możliwość jego wdrożenia - to kryteria pierwszej weryfikacji. Autorzy 10 najlepszych pomysłów wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach oraz indywidualnych spotkaniach z mentorami. To pod ich skrzydłami pomysł na biznes nabierze kształtu i właściwego modelu finansowego. Warsztaty praktyczne z zakresu m.in. wystąpień publicznych, budowy modeli biznesowych, design thinking, komercjalizacji badań i patentów, pomogą tak w przygotowaniu projektu, jak i jego prezentacji przed komisją konkursową podczas gali finałowej.

Honorowy patronat nad programem organizowanym przez ECO i PNT objął Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski: - Każdy program, który wspiera młodych ludzi stojących u progu swojej przygody z biznesem jest bardzo cenny dla naszego miasta – mówi Arkadiusz Wiśniewski -  jeśli można coś zrobić lepiej to należy, szczególnie w obszarach, które mają wpływ na środowisko. Innowacyjność, ekologia i rozwój przedsiębiorczości to mocne filary strategii rozwoju naszego miasta.

Do wygrania w konkursie są atrakcyjne nagrody: 10 tys. zł dla studentów, doktorantów, absolwentów i startupów oraz 5 tys. zł dla uczniów szkół średnich i techników, a także możliwość założenia spółki celowej w partnerstwie z ECO i PNT.

Szczegóły programu są dostępne na stronie http://warmupbiznes.pl/

Lista aktualności

Sonda

Aktualnie brak aktywnej sondy

Polecamy

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych
Dane techniczne zawarte na stronie www http://abk.po.opole.pl/ mają wyłacznie informacyjny charakter
i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1)

Projekt i wykonanie: