Zwolniły się miejsca na szkolenia firmy TURCK 5 kwietnia i 24 maja

Data aktualności: 06-03-2018

Zwolniły się miejsca na szkolenia firmy TURCK 5 kwietnia i 24 maja

Studencie zwolniły się miejsca na szkolenia firmy TURCK 5 kwietnia i 24 maja!

Zajęcia dedykowane są dla studentów Politechniki Opolskiej kierunków Automatyka i Robotyka oraz Mechatronika i dzięki uprzejmości firmy (którą zarządzają i w której pracują absolwenci naszej uczelni) są bezpłatne.

Na kursach omawiane będą przykładowe rozwiązania najczęstszych problemów spotykanych w automatyce i robotyce przemysłowej. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów i bazują na wieloletnim doświadczeniu firmy Turck. Udział w każdym szkoleniu potwierdzony będzie stosownym certyfikatem.

Każdy dzień szkoleniowy składa się z trzech różnych tematów. W poszczególnych zajęciach może uczestniczyć od 6 do 10 osób. Studenci mogą się rejestrować na różne zajęcia w różnych terminach. Na każde ze szkoleń prowadzimy osobne zapisy.

5 kwietnia 2018

Temat

Opis szkolenia

Zgłoszenia

Czujniki przemysłowe i technika łączeniowa

Kurs wprowadza w tajniki doboru właściwych czujników w zależności od wymagań aplikacji

Wireless

Wprowadzenie do teorii komunikacji bezprzewodowej połączone z omówieniem dostępnych rozwiązań sieci SureCross pracujących w różnych topologiach i oferujących komunikację sygnałów różnego typu

Programowalne urządzenia sieciowe FLC

Kurs omawia ideę wykorzystania programowalnych urządzeń sieciowych wykorzystujących m.in. środowisko CoDeSys oraz funkcjonalność ARGEE

24 maja 2018

Temat

Opis szkolenia

Zgłoszenia

Czujniki przemysłowe i technika łączeniowa

Bezpieczeństwo osób i maszyn

Prezentacja przekroju komponentów systemu bezpieczeństwa wraz z ich zastosowaniem
w połączeniu z kontrolerami bezpieczeństwa

Systemy zdalnych I/O

Przewodnik po sieciach komunikacyjnych. Dostarcza szczegółowej wiedzy wprowadzając
pojęcie protokołu sieciowego, topologii sieciowej, omówienie różnych jej rodzajów z uwzględnieniem aktualnie stosowanych rozwiązań w przemyśle

Zapisy zakończone

Aby poszczególne szkolenia się odbyły konieczne jest zebranie grupy minimum 6 osób.

Kilka dni przed szkoleniem zgłoszone osoby otrzymają ostateczne potwierdzenie uczestnictwa oraz szczegóły dot. m.in. dojazdu.

Pracodawców zainteresowanych przeprowadzeniem szkoleń lub warsztatów dla studentów konkretnego wydziału i kierunku Politechniki Opolskiej prosimy o kontakt.

Wszelkie pytania dotyczące szkoleń koordynowanych przez Akademickie Biuro Karier uzyskać można pisząc na adres: szkolenia.abk@po.opole.pl  lub abk@po.opole.pl

JEŚLI WIESZ, ŻE NIE MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁU W NASZYCH DZIAŁANIACH – NIE BLOKUJ MIEJSCA INNYM

W związku ze wzrostem częstotliwości sytuacji, w których coraz więcej osób zgłasza swoje uczestnictwo w inicjatywach organizowanych lub współorganizowanych przez ABK, a następnie w nich nie uczestniczy, informujemy, iż osoby, które poprzez formularze zgłoszeniowe wyrażą chęć uczestnictwa w przedmiotowych inicjatywach, a następnie min. 48 godz. przed wydarzeniem nie poinformują o swojej nieobecności, zostaną umieszczone na Liście Ograniczonego Dostępu.

Skutkiem umieszczenia osoby na w/w liście jest przeniesienie jej zgłoszeń na wszelkie inne inicjatywy organizowane i współorganizowane przez ABK, na Listę Rezerwową. Zgłoszenia takich osób będą umieszczane na Listach Rezerwowych przez okres 6 miesięcy od daty inicjatywy, w której osoba nie wzięła udziału (bez poinformowania o tym). Trzykrotne niepoinformowanie o rezygnacji z uczestnictwa w inicjatywach skutkować będzie całkowitym zawieszeniem przyjmowania zgłoszeń od danej osoby na okres 6 miesięcy.

Podjęte kroki mają służyć umożliwieniu udziału w naszych działaniach wszystkim zainteresowanym, a nasilające się w ostatnim czasie sytuacje powodują „blokowanie miejsc”, zwłaszcza na inicjatywy, w których istnieje limit osobowy.

W przypadku chęci anulowania swojego zgłoszenia, odwołania uczestnictwa lub też zmiany terminu (jeśli jest taka możliwość) z dowolnego powodu, uprzejmie prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny z pracownikami ABK w godzinach jego urzędowania, min. 48 godz. przed rozpoczęciem inicjatywy, na którą dokonano zgłoszenia.

Liczymy na wyrozumiałość i zachęcamy do sumiennego uczestnictwa w naszych działaniach.