Zwolniły się miejsca na szkolenia firmy TURCK 5 kwietnia i 24 maja

Data aktualności: 06-03-2018

Zwolniły się miejsca na szkolenia firmy TURCK 5 kwietnia i 24 maja

Studencie zwolniły się miejsca na szkolenia firmy TURCK 5 kwietnia i 24 maja!

Zajęcia dedykowane są dla studentów Politechniki Opolskiej kierunków Automatyka i Robotyka oraz Mechatronika i dzięki uprzejmości firmy (którą zarządzają i w której pracują absolwenci naszej uczelni) są bezpłatne.

Na kursach omawiane będą przykładowe rozwiązania najczęstszych problemów spotykanych w automatyce i robotyce przemysłowej. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów i bazują na wieloletnim doświadczeniu firmy Turck. Udział w każdym szkoleniu potwierdzony będzie stosownym certyfikatem.

Każdy dzień szkoleniowy składa się z trzech różnych tematów. W poszczególnych zajęciach może uczestniczyć od 6 do 10 osób. Studenci mogą się rejestrować na różne zajęcia w różnych terminach. Na każde ze szkoleń prowadzimy osobne zapisy. 

 

5 kwietnia 2018

Godzina

Temat

Opis szkolenia

Zgłoszenia

9:00 - 10:30

Czujniki przemysłowe i technika łączeniowa

Kurs wprowadza w tajniki doboru właściwych czujników w zależności od wymagań aplikacji

Zapisy zakończone

10:30 - 10:45

Przerwa

 

 

10:45 - 12:15

Wireless

Wprowadzenie do teorii komunikacji bezprzewodowej połączone z omówieniem dostępnych rozwiązań sieci SureCross pracujących w różnych topologiach i oferujących komunikację sygnałów różnego typu

Formularz zgłoszeniowy

12:15 - 12:30

Przerwa

 

 

12:30 - 14:00

Programowalne urządzenia sieciowe FLC

Kurs omawia ideę wykorzystania programowalnych urządzeń sieciowych wykorzystujących m.in. środowisko CoDeSys oraz funkcjonalność ARGEE

Formularz zgłoszeniowy

 

 

24 maja 2018

Godzina

Temat

Opis szkolenia

Zgłoszenia

9:00 - 10:30

Czujniki przemysłowe i technika łączeniowa

Kurs wprowadza w tajniki doboru właściwych czujników w zależności od wymagań aplikacji

Zapisy zakończone

10:30 - 10:45

Przerwa

 

 

10:45 - 12:15

Bezpieczeństwo osób i maszyn

Prezentacja przekroju komponentów systemu bezpieczeństwa wraz z ich zastosowaniem
w połączeniu z kontrolerami bezpieczeństwa

Formularz zgłoszeniowy

12:15 - 12:30

Przerwa

 

 

12:30 - 14:00

Systemy zdalnych I/O

Przewodnik po sieciach komunikacyjnych. Dostarcza szczegółowej wiedzy wprowadzając
pojęcie protokołu sieciowego, topologii sieciowej, omówienie różnych jej rodzajów z uwzględnieniem aktualnie stosowanych rozwiązań w przemyśle

Zapisy zakończone

 

Aby poszczególne szkolenia się odbyły konieczne jest zebranie grupy minimum 6 osób.

Kilka dni przed szkoleniem zgłoszone osoby otrzymają ostateczne potwierdzenie uczestnictwa oraz szczegóły dot. m.in. dojazdu.

 

 

Pracodawców zainteresowanych przeprowadzeniem szkoleń lub warsztatów dla studentów konkretnego wydziału i kierunku Politechniki Opolskiej prosimy o kontakt.

 

 

Wszelkie pytania dotyczące szkoleń koordynowanych przez Akademickie Biuro Karier uzyskać można pisząc na adres: szkolenia.abk@po.opole.pl  lub abk@po.opole.pl

 

JEŚLI WIESZ, ŻE NIE MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁU W NASZYCH DZIAŁANIACH – NIE BLOKUJ MIEJSCA INNYM

W związku ze wzrostem częstotliwości sytuacji, w których coraz więcej osób zgłasza swoje uczestnictwo w inicjatywach organizowanych lub współorganizowanych przez ABK, a następnie w nich nie uczestniczy, informujemy, iż osoby, które poprzez formularze zgłoszeniowe wyrażą chęć uczestnictwa w przedmiotowych inicjatywach, a następnie min. 48 godz. przed wydarzeniem nie poinformują o swojej nieobecności, zostaną umieszczone na Liście Ograniczonego Dostępu.

 

Skutkiem umieszczenia osoby na w/w liście jest przeniesienie jej zgłoszeń na wszelkie inne inicjatywy organizowane i współorganizowane przez ABK, na Listę Rezerwową. Zgłoszenia takich osób będą umieszczane na Listach Rezerwowych przez okres 6 miesięcy od daty inicjatywy, w której osoba nie wzięła udziału (bez poinformowania o tym). Trzykrotne niepoinformowanie o rezygnacji z uczestnictwa w inicjatywach skutkować będzie całkowitym zawieszeniem przyjmowania zgłoszeń od danej osoby na okres 6 miesięcy.

 

Podjęte kroki mają służyć umożliwieniu udziału w naszych działaniach wszystkim zainteresowanym, a nasilające się w ostatnim czasie sytuacje powodują „blokowanie miejsc”, zwłaszcza na inicjatywy, w których istnieje limit osobowy.

 

W przypadku chęci anulowania swojego zgłoszenia, odwołania uczestnictwa lub też zmiany terminu (jeśli jest taka możliwość) z dowolnego powodu, uprzejmie prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny z pracownikami ABK w godzinach jego urzędowania, min. 48 godz. przed rozpoczęciem inicjatywy, na którą dokonano zgłoszenia.

 

Liczymy na wyrozumiałość i zachęcamy do sumiennego uczestnictwa w naszych działaniach.

 

Sonda

Aktualnie brak aktywnej sondy

Polecamy

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych
Dane techniczne zawarte na stronie www http://abk.po.opole.pl/ mają wyłacznie informacyjny charakter
i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1)

Projekt i wykonanie: