KONKURS !!! Zaprojektuj dom jednorodzinny dla programu Mieszkanie Plus

Data aktualności: 14-02-2018

KONKURS !!! Zaprojektuj dom jednorodzinny dla programu Mieszkanie Plus

Opracowanie koncepcji architektonicznej modelowego domu jednorodzinnego – to zadanie, przed jakim staną uczestnicy konkursu skierowanego do uczelni technicznych i instytutów badawczych. Organizator konkursu, BGK Nieruchomości S.A., realizując rządowy program Mieszkanie Plus, po raz kolejny sięga po pomysły środowiska akademickiego. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest partnerem konkursu.

Funkcjonalny i wygodny dom dla całej rodziny

– Inicjatywa podjęta przez BGK Nieruchomości jest kolejnym impulsem do budowania pomostu pomiędzy światem nauki i biznesu. Innowacyjne państwo można budować jedynie w oparciu o ścisłą współpracę tych dwóch środowisk i sprawny transfer wiedzy w kluczowych dziedzinach gospodarki – podkreślił wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. – Potrzebujemy nowatorskich rozwiązań, zwłaszcza w zakresie tak bliskim każdemu człowiekowi, jakim jest funkcjonalny i wygodny dom dla rodziny. Wierzę, że temat zaproponowany w tym konkursie będzie bodźcem dla ośrodków naukowych w całym kraju, do przestawienia się na innowacyjne tory – powiedział wicepremier.

Konkurs skierowany do instytutów naukowych i uczelni technicznych

Do wzięcia udziału w konkursie zostały zaproszone uczelnie techniczne i instytuty naukowe, działające przy ośrodkach akademickich, które zajmują się działalnością projektową. Wyróżnione prace doczekają się realizacji w postaci domów prototypowych.

Konkurs podzielono na cztery kategorie, obejmujące zaprojektowanie:

  1. domu szeregowego,
  2. domu bliźniaczego,
  3. domu wolnostojącego,
  4. domu wolnostojącego w gminach wiejskich.

Celem przedsięwzięcia jest poszerzenie programu Mieszkanie Plus o projekty stworzone z myślą o małych i średnich gminach, w których dominuje budownictwo jednorodzinne.

Oryginalna i atrakcyjna przestrzeń mieszkalna

Projektowane w ramach konkursu domy jednorodzinne muszą nie tylko odznaczać się oryginalnością i atrakcyjnością rozwiązań architektonicznych, ale także elastyczną przestrzenią – którą będzie można dostosować do zmieniających się w czasie potrzeb domowników. 

Zwycięzcy wykonają prototyp domu na działce wybranej przez organizatora

Twórcy najlepszych projektów otrzymają zaproszenie do udziału w postępowaniu z wolnej ręki na wykonanie prototypu domu na działce wybranej przez BGK Nieruchomości. Rejestracja zgłoszeń zakończy się 9 marca tego roku. Zwycięzców konkursu poznamy 14 maja 2018 roku.

Regulamin konkursu jest dostępny na platformie internetowej www.bgkn.pl.

Lista aktualności

Sonda

Aktualnie brak aktywnej sondy

Polecamy

Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celach informacyjnych
Dane techniczne zawarte na stronie www http://abk.po.opole.pl/ mają wyłacznie informacyjny charakter
i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (Art.66 par.1)

Projekt i wykonanie: