Wystartowała V Edycja Valeo Innovation Challange!

Data aktualności: 11-12-2017

Wystartowała V Edycja Valeo Innovation Challange!

Zapraszamy wszystkich studentów  do udziału w V edycji Konkursu Valeo Innovation Challange! Tym razem Valeo zachęca studentów z całego świata nie tylko do innowacji, ale także do rozwijania swojej przedsiębiorczości poprzez zaoferowanie zwycięzcom szansy na stworzenie własnego startupu.

Studenci mogą zaprezentować nowe rozwiązania w obszarach „innowacja technologiczna” lub „nowe wykorzystanie samochodów” w jednej z trzech kategorii:

• pojazdy elektryczne,
  • pojazdy autonomiczne,
  • mobilność cyfrowa.

Etapy Konkursu

• Faza I „Rejestracja Projektów” - projekty można zgłaszać do 30.03.2018
    za pośrednictwem stronyValeo Innovation Challenge 2018. Projekty mogą być zgłaszane przez zespoły składające się z 2 - 5 członków.
  • Faza II „Ocena Projektów” - od 02.04 - 15.06.2018 Organizator wyłoni
    9 najlepszych projektów, które wejdą do finału. Wyniki zostaną ogłoszone bezpośrednio na stronie Konkursu.
  • Faza III  „Rozwój projektów” - od 16.06 - 28.09.2018 dziewięć finałowych zespołów zostanie poproszonych o dopracowanie swojego projektu
    w zakresie:

- Zidentyfikowanego problemu,

- Proponowanego rozwiązania,

- Badań rynku,

- Wpływu na społeczeństwo,

- Modelu biznesowego.

• Faza IV -  12.10.2018 - prezentacja projektów przed jury Konkursu
    w Paryżu oraz ogłoszenie zwycięzców.

Więcej informacji dotyczących reguł Konkursu oraz formy zgłoszenia projektu można znaleźć bezpośrednio na stronie:  Valeo Innovation Challange 2018

Nagroda główna
to €200 000!

Kwota nagrody zostanie podzielona pomiędzy 3 zwycięskie zespoły z przeznaczeniem na stworzenie startupu w ciągu 6 miesięcy od ogłoszenia wyników.

Kryteria brane pod uwagę przy ocenie projektu:

• Odważna, innowacyjna i oryginalna idea projektu,
  • Wyzwania i znaczenie przedstawionego problemu, w jaki sposób uwzględniono oczekiwania producentów samochodów, użytkowników końcowych i społeczeństwa,
  • Jakość projektu:

- Wykonalność projektu,

- Strukturalny model biznesowy.

Finalistami tegorocznej IV edycji Konkursu zostały aż 2 zespoły z Polski! Zwycięzcą w kategorii „Nowy sposób wykorzystania samochodów” został zespół „FUTUCITY” z Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, który otrzymał nagrodę w wysokości 100 000 euro. Zespół przygotował projektpojazdu, który w dzień służy do transportu przesyłek przy pomocy dronów, natomiast w nocy pojazd zamienia się w kapsułę do spania "on-demand".Zespół  „SPIMP” z Politechniki Warszawskiej zajął II miejsce w kategorii „Innowacja technologiczna” i otrzymał nagrodę w wysokości 10 000 euro. Studenci przygotowali projekt detektora, który ma wykrywać lód na jezdni, niezależnie od jego grubości i rodzaju nawierzchni.

Zapraszamy wszystkich kreatywnych, ambitnych i przedsiębiorczych studentów do udziału w Konkursie.

Zostań twórcą samochodu przyszłości i miej swój wpływ na motoryzację jutra!

Lista aktualności