Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki

Data aktualności: 27-07-2015

Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki

WYDZIAŁ INŻYNIERII PRODUKCJI I LOGISTYKI (www):

Historia Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki sięga roku 1975. Pierwotną jego strukturę organizacyjną tworzyły trzy zakłady - Zakład Matematyki, Zakład Fizyki oraz Zakład Chemii. Kolejne lata działalności Wydziału to nieustający, organizacyjny rozwój jednostki m.in. o Zakład Techniki oraz o nowotworzone kierunki studiów, jak Wychowanie Techniczne (2000 r.) przekształcone niebawem w Edukację Techniczno-Informatyczną (2002 r.), Logistyka (2008 r.) i Inżynieria Bezpieczeństwa (2009 r.). Dalsze, następujące po sobie zmiany organizacyjne były związane z włączeniem do wydziału Instytutu Innowacyjnych Procesów i Produktów wraz z przeniesieniem kierunku studiów Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz Katedry Techniki Rolniczej i Leśnej wraz z kierunkami Technika rolnicza i leśna oraz Technologia żywności i żywienie człowieka. Warto podkreślić, że uruchomienie kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Politechnice Opolskiej nastąpiło znacznie wcześniej, bo już w roku 1999, będąc jednocześnie jednym z pierwszych w kraju.

24 lutego 2014 r. decyzją Prezydium Centralnej Komisji ds. Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych Wydział uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk technicznych w dyscyplinie Inżynieria Produkcji.

W skład Wydziału wchodzą trzy Instytuty, w których łącznie znajduje się 11 Katedr oraz jedna samodzielna Katedra. Podstawową jednostką organizacyjną wydziału jest katedra.

KIERUNKI KSZTAŁCENIA:

- Inżynieria Bezpieczeństwa,

- Logistyka,

- Technologia Żywności i Żywienie Człowieka,

- Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.